Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

AKiTiO Node – nowa obudowa na zewnętrzną kartę graficzną

Dodano: 15 Listopad 2016, 19:07, przez: Damian Jaroszewski
Przeczytano: 269, komentarzy: 0, Żródło: TechPowerUp

Firma AKiTiO zaprezentowała nową obudowę na zewnętrzną kartę graficzną o nazwie Node. Urządzenie wykorzystuje szybki standard Thunderbolt 3.

AKiTiO Node to nowa obudowa na zewnętrzną kartę graficzną z obsługą standardu Thunderbolt 3. Dzięki urządzeniu można podłączyć do laptopa wydajniejsze GPU do pracy lub gier. Producent ustalił cenę tego modeli na 299 dolarów, co czyni go sporo tańszym od konkurencyjnych produktów Razera, Powercolor lub Asusa. Z drugiej strony Node nie ma dodatkowych złączy, jak chociażby Ethernet lub USB. Jedyne złącze, jakie znajdziemy na eGFX to Thunderbolt 3.

Obudowa ma 428 mm długości, 145 mm szerokości oraz 227 mm wysokości. Dzięki temu jest w stanie pomieścić praktycznie wszystkie karty graficzne w ofercie AMD oraz Nvidii. Do AKiTiO Node można zamontować GPU o długości do 312 mm, szerokości 44 mm i wysokości 170 mm (razem z przewodami zasilającymi).

Obudowa AKiTiO Node wyposażona jest w zasilacz o mocy 400 W oraz wentylator o średnicy 120 mm. Cena to 299 dolarów.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ