Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Amazon, Steam i Sony zwracają pieniądze za No Man's Sky

Dodano: 28 Sierpień 2016, 08:59, przez: Jakub Krawczyński
Przeczytano: 2,730, komentarzy: 0, Żródło: Gameinformer

No Man's Sky - gra kosmicznej eksploracji od Hello Games ukazała się prawie 3 tygodnie temu i była jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów, jak również szybko stała się przedmiotem kontrowersji, gdyż nie wszystko okazało się tak różowe, jak zapowiadali developerzy. Na pewno nie jest niemożliwe czerpać z satysfakcji z gry ale też nie da się zaprzeczyć, że w finalnej grze zabrakło reklamowanych przez twórców elementów. Nic zatem dziwnego, że wielu graczy poczuło ogromne rozczarowanie. Czara goryczy przelała się tak mocno, że aż największe korporacje zaczęły udzielać zwrotów, w sytuacjach gdy normalnie tego nie robią.

Niedawno pojawiły się doniesienia o możliwości otrzymania zwrotu pieniędzy od klientów Amazon, sklepiku Sony - PSN oraz Steamu. W przypadku tego pierwszego sprawa tyczy się wyłącznie kopii fizycznych (chociaż możliwy jest precedens jeśli odpowiednio dużo osób złoży skargi), a dwóch ostatnich - wersji cyfrowych. Sony w normalnych okolicznościach nigdy nie akceptuje zwrotów w przypadku cyfrowo zakupionej zawartości (wyjątek - nie zaczęliśmy pobierać gry i zareklamowaliśmy ją w przeciągu 14 dni od zakupu), a Steam dokonywał tego w przypadku gdy nasz czas grania nie przekroczył dwóch godzin. Tym razem obydwie te korporacje porzuciły swoją politykę. Jak widać, trudno zignorować zatrważające statystyki - zaledwie 45% pozytywnych recenzji z 56,266 dostępnych na Steamie.

Oceń artykuł:
(Głosów: 1)

NAPISZ KOMENTARZ