Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Apple szykuje dwa nowe modele laptopów MacBook Pro

Dodano: 12 Sierpień 2016, 04:15, przez: Jakub Krawczyński
Przeczytano: 128, komentarzy: 0, Żródło: Tech Crunch

Niedawno menedżer marki Surface z Microsoftu krytykował Apple za stagnację w kwestii odświeżania hardware'u, a tymczasem według Marka Gurmana z agencji prasowej Bloomberg, w tym roku mamy doczekać się aż dwóch nowych modeli MacBooka Pro. Raport Gurmana jest potwierdzeniem informacji innego branżowego informatora, Ming-Chi Kuo oraz portalu 9to5mac i wynika z niego m.in., że laptopy te będą wyposażone w czujniki Touch ID oraz mini-wyświetlacz OLED nad klawiaturą. Nowe wersje MacBook Pro mają być lżejsze i jeszcze cieńsze oraz różnić się kształtem od MacBooka Air i MacBooków z technologią Retina, rezygnując z klinowego designu.

Nowy MacBook Pro ma zmienić dotychczasową koncepcję stylistyczną i wprowadzić szereg nieznanych dotychczas rozwiązań. W obozie Apple'a to nieczęste zjawisko.

Komputery ponoć wyposażone będą we więcej niż jeden port, a Apple użyje prawdopodobnie USB typu C jako standardu. Ten rodzaj USB zastępi jednocześnie gniazdo MagSafe do ładowania, HDMI do przekazywania obrazu, a także zapewni obsługę protokołu Thunderbolt 3.0. Naturalnie ulepszone zostaną także moduły Bluetooth i Wi-Fi. Aby zaoszczędzić miejsca, Apple być może (ale niekoniecznie) pozbędzie się portów HDMI i slotu na karty SD. Jeśli chodzi o CPU, to po 4 latach nieodświeżania tego komponentu w tej serii laptopów - wreszcie należy spodziewać się zmian, za sprawą najnowszej serii procesorów Intela, Skylake. Najnowsze MacBooki Pro będą miały malutki OLEDowy wyświetlacz dotykowy w miejscu klawiszy funkcyjnych chociaż nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób będzie on działał. Spekuluje się o tym, że albo posłuży nam do kontrolowania podstawowych funkcji laptopa, jak np. głośności albo będzie wyświetlał kontekstowe skróty i opcje do obecnie uruchomionych aplikacji.

O bezpieczeństwo zadba technologia Touch ID wyposażona w mechanizm o nazwie Bezpieczna Enklawa, który w przypadku niepożądanej fizycznej ingerencji w sensor Touch ID sprawi, że laptop stanie się bezużyteczny. Ponadto technologia Touch ID mogłaby umożliwić developerom zintegrowanie jej z menedżerami haseł czy dodatkowe zabezpieczenie usługi Apple Pay. Gurman nie oczekuje prezentacji sprzętu przy okacji premiery iPhone'a 7, ale wskazuje na osobne wydarzenie w październiku.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ