Astralis wygrywa 2. sezon ECS i zgrania 250 tys. dolarów

Duński zespół Astralis w finałowym pojedynku 2. sezonu ECS pokonał OpTic i tym samym sięgnął po tytuł. To ich pierwsze zwycięstwo od wielu miesięcy.

Wcześniej nad ranem czasu polskiego zakończył się 2. sezon ECS w grze Counter-Strike: Global Offensive. Zwycięzcami całych zawodów zostali Duńczycy z zespołu Astralis. Tym samym wzięli rewanż za przegranie z OpTic w niedawnym finale 2. sezony ELEAGUE.

Mecz tradycyjnie był rozgrywany w systemie BO3, czyli na maksymalnie 3 mapach. Jednak do wyłonienia zwycięzcy nie było potrzeby grać aż tyle. Astralis byli w świetnej formie i poradzi sobie ze swoim przeciwnikiem już na dwóch mapach. Na de_overpass nie dali najmniejszych szans OpTic i zwyciężyli aż 16:6. Na szczególną uwagę zasługuje pierwsza połowa, po której Europejczycy prowadzili już 14:1.

Drugą mapą tego finału było de_train. Tym razem pojedynek był dużo bardziej wyrównany, ale znowu po pierwszej połowie to Astralis było na prowadzeniu (9:6). Finalnie nie stracili tej przewagi i na drugiej mapie wygrali 16:11 i tym samym zdobyli tytuł oraz 250 tys. dolarów. Przegrani musieli zadowolić się 120 tys. dolarów.

Wygrana była dla Duńczyków bardzo ważna, ponieważ od zawsze uchodzą za topową drużynę świata, ale od bardzo dawna nie wygrali żadnego turnieju. Mówiło się nawet o klątwie Astralis, bowiem zawsze grali świetnie w fazach grupowych zawodów, a potem łatwo przegrywali w kolejnych rundach. Tym razem Duńczycy doszli do finału i go wygrali.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Astralis wygrywa 2. sezon ECS i zgrania 250 tys. dolarów