Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

CyberPower wprowadza tani komputery do VR Oculus Rift

Tagi: CyberPower, PC, Oculus Rift, wirtualna rzeczywistość, AMD, Radeon RX 470, FX-4350
Dodano: 11 Styczeń 2017, 16:35, przez: Damian Jaroszewski
Przeczytano: 141, komentarzy: 0, Żródło: Tom's Hardware

Nie jest tajemnicą, że komputery do VR są niezwykle drogie. Wymagają mocnych podzespołów, które swoje kosztują. Jednak firma CyberPower chce to nieco zmienić przy pomocy zestawu o nazwie CyberPowerPC Gamer Ultra VR.

Komputer został zbudowany na bazie podzespołów AMD. Wyposażony jest w procesor FX-4350, 8 GB pamięci RAM, dysk twardy o pojemności 1 TB oraz kartę graficzną Radeon RX 470 z 4 GB pamięci VRAM. Jak to możliwe, że taki zestaw poradzi sobie z grami VR? Przecież okulary pokroju Oculus Rift mają większe wymagania.

Stało się to możliwe dzięki technologii ASW (Asynchronous Spacewarp), o której pisaliśmy już na łamach ITHardware. W skrócie - nowe rozwiązanie Oculusa obniża wymagania gier VR do 45 klatek na sekundę (normalnie wymagane było 90 FPS) poprzez tworzenie dodatkowych klatek na podstawie wcześniej wyświetlanych. Technologia została opracowana we współpracy z Microsoftem, AMD i Nvidią. Właśnie dlatego komputer marki CyberPower poradzi sobie z grami w wirtualnej rzeczywistości.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nowa technologia będzie wykorzystywana tylko w przypadku okularów Oculus Rift. Podobnego rozwiązania na razie nie uświadczymy w przypadku chociażby HTC Vive, które wydaje się być w tym momencie największym konkurentem Oculusa. Komputer CyberPowerPC Gamer Ultra VR jest już dostępny w sprzedaży. W zestawie z okularami Oculus Rift można go kupić za 1099 dolarów.

CyberPowerPC Gamer Ultra VR

CyberPowerPC Gamer Ultra VR

CyberPowerPC Gamer Ultra VR

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ