Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Konsola Sony PlayStation 4 Neo ukaże się w tym roku?

Dodano: 20 Czerwiec 2016, 01:01, przez: Jakub Krawczyński
Przeczytano: 2,273, komentarzy: 0, Żródło: GameSpot, Eurogamer

Co prawda Sony nie zdecydowało się pokazać PS4 Neo na minionych targach E3, jednak nie zmienia to faktu, że konsola ta istnieje, albo przynajmniej powstaje. Gamespot, powołując się na dane pochodzące "z wielu źródeł", które dotarły do Richarda Leadbettera z Digital Foundry, twierdzi, że najnowszy sprzęt Sony trafi na rynek przed końcem 2016 roku. W rezultacie oznaczałoby to niemal roczny handicap przed Project Scorpio od Microsoftu.

Według dostępnych do tej pory danych najnowszy sprzęt Sony posiada moc obliczeniową na poziomie 4.2 teraflopa, potężniejszy GPU i RAM z większą przepustowością, a do użytku developerów zostanie zwolnione dodatkowe 512 MB pamięci. Cena urządzenia pozostaje nieznana.

Jeśli Neo ukaże się w tym roku, to potencjalnym terminem na zaprezentowanie światu swojego najnowszego hardware'u mogłyby być niemieckie targi Gamescom, Tokyo Games Show lub Paris Games Week. PlayStation Experience raczej w tym wypadku jest wykluczone z racji tego, że show ten odbywa się w grudniu, aczkolwiek warto też wspomnieć o sytuacji z PS4, które po raz pierwszy zademonstrowano na całkowicie osobnym evencie.

W obliczu wydania konsoli w przeciągu mniej niż pół roku, wyzwaniem dla Sony będzie stworzenie pozytywnej otoczki medialnej w tak krótkim czasie, a jednocześnie ze świadomością istnienia potężniejszego Scorpio oraz Xbox One S, który także oferuje skalowanie obrazu do 4K oraz obsługę multimediów zarejestrowanych natywnie w tej rozdzielczości.

Oceń artykuł:
(Głosów: 4)

NAPISZ KOMENTARZ