Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

MSI Z270 SLI PLUS oraz Z270 SLI - przedstawiono dwie płyty główne dla Kaby Lake'ów

Dodano: 06 Grudzień 2016, 07:20, przez: Piotr Urbaniak
Przeczytano: 413, komentarzy: 0, Żródło: Facebook

Na profilu MSI w serwisie Facebook zamieszczono zajawkę dwóch płyt głównych z najnowszym chipsetem Intela, Z270 SLI PLUS oraz Z270 SLI. Obydwie konstrukcje należą do linii produktowej PRO, i charakteryzują się posępną, czarną kolorystyką.

Przedstawione płyty łączy nie tylko wygląd, lecz w dużym stopniu także specyfikacja. Niezależnie od modelu możemy liczyć na 10-fazową sekcję zasilania z gniazdem EPS 8-pin na wejściu, a także cztery sloty DIMM obsługujące autorską technologię DDR4 Boost. Identyczny jest ponadto zestaw złącz oraz interfejsów: po trzy PCIe 3.0 x16 (x16/x8/x8 elektrycznie) i PCIe 3.0 x1, dwa Turbo M.2, sześć SATA 6 Gb/s oraz para wewnętrznych USB 3.0. Co ciekawe, nawet karta dźwiękowa pozostała taka sama. I jest to niesprecyzowany jak dotąd Realtek w zestawie z obudową filtrującą zakłócenia elektromagnetyczne oraz wzmacniaczem słuchawkowym - co MSI określa jako Audio Boost.

Czym zatem wyróżnia się Z270 SLI PLUS na tle uboższego odpowiednika? Po pierwsze, bardziej rozbudowany model otrzymał ochronne obudowy dla slotów DIMM, po drugie - srebrne akcenty stylistyczne. Tak więc różnice są naprawdę kosmetyczne, ale też ceny powinny być dość zbliżone.

A jeśli już o cenach mowa - te nie zostały niestety ujawnione. Tym niemniej seria PRO pełni w katalogu MSI rolę produktu (względnie) ekonomicznego, toteż koszty powinny się zamknąć w 700 zł. Dla odniesienia - aktualnie dostępną Z170 SLI PLUS można nabyć za ok. 620 zł.

Płyty główne MSI Z270 PRO Series Kaby Lake

Kliknij, aby powiększyć

Oceń artykuł:
(Głosów: 1)

NAPISZ KOMENTARZ