Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Origin pozwala na prezentowanie gier innym ale są pewne ograniczenia

Tagi: origin, ea, electronic arts, wyprzedaż, black friday
Dodano: 24 Listopad 2016, 08:45, przez: Jakub Krawczyński
Przeczytano: 172, komentarzy: 0, Żródło: VG247

Na Origin, cyfrowej platformie Electronic Arts do dystrybucji gier, oprócz wyprzedaży Black Friday, pojawiły się nowe funkcje sklepiku.

Origin - prezenty

Jedną z nich to możliwość dodania gier do listy życzeń, które pojawią się na naszym profilu i mogą je podejrzeć także inni. Druga to natomiast opcja prezentowania gier innym użytkownikom. Ma ona jednak kilka ograniczeń.

Przesyłanie prezentów jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku wydanych już gier, a nie tych zamówionych w przedsprzedaży. Co więcej, jesteśmy ograniczeni wyłącznie do pozycji z portfolio Electronic Arts i nie możemy liczyć na to samo z grami od zewnętrznych wydawców. Nie istnieje także żadna opcja dodawnia wirtualnej waluty, lub specjalnych zestawów ją zawierających. Najistotniejszą chyba przeszkodą jest jednak uniemożliwienie wysłania tego typu prezentów osobom z innych krajów.

Aby podarować komuś grę należy wejść na stronę danego produktu, przejść do płatności i z rozwijanego menu wybrać nową opcję, po czym wybieramy z listy przyjaciół, komu chcemy zafundować prezent. Można także dokonać tego w przypadku kupowania wersji premium tytułu, które nasz znajomy/a posiada w edycji podstawowej.

Steam wprowadził taką funkcję już wiele lat temu, niezależnie od zamieszkiwanego terytorium. Nie wiadomo dlaczego EA zdecydowało się akurat na taki krok. Niemniej jednak wprowadzenie nowej funkcjonalności to krok w dobrym kierunku i być może z czasem amerykański gigant gier video dalej rozwinie te opcje.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ