Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

PlayStation 4 Slim pojawi się we wrześniu - wyciekły zdjęcia

Dodano: 22 Sierpień 2016, 10:12, przez: Piotr Urbaniak
Przeczytano: 498, komentarzy: 0, Żródło: Polygon

Kto by pomyślał, że kiedy cały świat dyskutuje na temat Neo, czyli konsoli PlayStation 4 z potężniejszymi podzespołami, Sony nagle zdecyduje się na wydanie odchudzonej wersji obecnego modelu. Tymczasem pierwsze egzemplarze PlayStation 4 Slim opuściły już fabrykę i co ciekawe, jeden z nich trafił w ręce czytelnika serwisu Polygon, który postanowił dostarczyć dziennikarzom zdjęcia, a następnie... wystawić konsolę na aukcji internetowej.

PlayStation 4 Slim zrywa z ostrymi liniami poprzednika na rzecz bardziej opływowego kształtu obudowy z wyraźnie zaokrąglonymi rogami. Niemniej w dalszym ciągu zarówno szczelina napędu, jak i porty USB umieszczone są w obrębie charakterystycznego wcięcia, przecinającego całą konstrukcję na pół. Nowe urządzenie nie jest zauważalnie węższe, ale z całą pewnością niższe. Widać ponadto dwie zmiany sprzętowe najpewniej mające na celu obniżenie kosztów produkcji: dotykowe przyciski zastąpiono fizycznymi, a optyczne wyjście audio zostało całkowicie porzucone.

Z napisu na pudełku wynika, że konsolę wyposażono w dysk twardy o pojemności 500 GB, podobnie jak model premierowy. W tej chwili trudno stwierdzić, czy Sony planuje inne warianty. Wydaje się raczej, że w obliczu rychłej(?) premiery Neo, prezentowany tutaj model jest czymś na kształt ekonomicznej alternatywy - potwierdzają to zresztą cięcia w sferze sprzętowej.

Jeśli wierzyć autorowi przecieku, oficjalna prezentacja konsoli nastąpi 7 września na konferencji w Nowym Yorku, natomiast do sklepów urządzenie trafi raptem tydzień później.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ