Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Polak przerobił Wiedźmina 3 na grę FPP!

Dodano: 25 Lipiec 2016, 10:29, przez: Jakub Krawczyński
Przeczytano: 707, komentarzy: 0, Żródło: Kotaku

Większość gier na peceta, szczególnie tych kultowych, ma to do siebie, że prędzej czy później znajdzie się pewne grono zapaleńców, które zapragnie albo ulepszać / naprawiać ukochane produkcje, albo dorzucać do nich wymarzone opcje. Nie inaczej dzieje się z Wiedźminem 3. Rok temu pojawił się mod, który pozwalał spojrzeć z oczu Geralta, ale tylko gdy jeździł on płotką. Natomiast teraz jeden z polskich użytkowników forum CDPR, skacikpl, stworzył modyfikację, dzięki której będziemy mogli przejść większą część gry z tego widoku.

No, chyba, że walczymy albo jeździmy płotką. Silnik Wiedźmina 3 i wszystkie jego aspekty zostały stworzone specyficznie pod widok z perspektywy trzeciej osoby, więc tego typu modyfikacje wymagałyby dodatkowego czasu i wysiłku - choć nie są niemożliwe. Gdy używamy niniejszej modyfikacji i wyciągamy broń lub wskakujemy na płotkę, widok  jest automatycznie cofany do TPP.  Mimo wszystko całość pozwala na jeszcze większe wczucie się w te fenomenalnie wyglądające słowiańskie krajobrazy z polskiej gry, a i niewykluczone jest ,że z czasem uda się zapalonemu modderowi dokoptować te brakujące elementy. Obecnie mod jest w wersji beta i można go pobrać TUTAJ

Dzięki temu modowi zobaczymy nawet nogi Geralta ;)

Niestety mod nie obsługuje Wirtualnej Rzeczywistości, a twórca nie posiada odpowiedniego devkita - tak więc na razie taka funkcjonalność jest wykluczona. Pozostaje mieć nadzieję, że z czasem uda się dopasować wszystkie elementy rozgrywki do widok pierwszoosbowy, bo myślę, że wielu fanów przygód Geralta z Rivii z wielką chęcią zechciałoby przeżyć je ponownie w tym ujęciu.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ