Sugerowane ceny detaliczne kart graficznych Sapphire RX 460

Sugerowane ceny detaliczne kart graficznych Sapphire RX 460

Krajowy przedstawiciel firmy Sapphire ujawnił właśnie specyfikację techniczną oraz ceny detaliczne akceleratorów z układem Baffin Pro, czyli Radeonów RX 460. Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, producent chce zaoferować dwa modele różniące się układem chłodzenia, jak również ilością pamięci graficznej: 4 oraz 2 GB. Pomimo wykorzystania tego samego rdzenia, konstrukcje wyraźnie się od siebie różnią, a tylko 4-gigabajtowy model przypisano do topowej serii Nitro. Powodem takiego stanu rzeczy jest przystosowanie do O/C.

Sapphire RX 460 2 GB to na tę chwilę jedyny, poza referentami, Polaris tego producenta nienależący do serii Nitro.

Wizualnie Sapphire RX 460 Nitro 4 GB nie odbiega od innych RX-ów z tej serii. Oprócz tego, że jest zauważalnie mniejszy. Producent zachował jednak dwuslotowy system chłodzenia Dual-X z dwoma wentylatorami o średnicy 90 milimetrów i wszystkimi charakterystycznymi funkcjami, tj. wyjmowane wentylatory i mechanizm diagnostyczny. Standardowa częstotliwość pracy rdzenia wynosi 1175 MHz, a pamięci - 1750 MHz. Tym niemniej tryb Boost potrafi ponoć automatycznie podbić tę pierwszą wartość do poziomu 1250 MHz.

Ciekawostką jest obecność gniazda PCIe 6-pin, które nie znalazło się w projekcie referencyjnym, a także niebiesko-zielone podświetlenie logo. Pomimo licznych modyfikacji płytki drukowanej, zestaw złącz video pozostał domyślny: 1x DisplayPort 1.3 / 1.4 HDR, 1x DVI-D, 1x HDMI 2.0b.

Z kolei model Sapphire RX 460 2 GB posiada nieznany dotąd radiator i unikalną stylistykę. W gruncie rzeczy schładzacz to wciąż znany Dual-X, tyle tylko, że pozbawiony nadprogramowych gadżetów. Domyślne taktowanie jest nieco niższe niż u mocniejszego pobratymca i wynosi dokładnie 1150 MHz. Siłą rzecz traci na tym także Boost, który w tym przypadku powinien szybować do 1210 MHz. Producent nie zmienił za to częstotliwości pracy pamięci. Oczywiście tańszy model nie posiada gniazda dodatkowego zasilania PCIe ani żadnych diod LED. W rezultacie za Sapphire'a RX 460 Nitro 4 GB przyjdzie nam zapłacić 700 złotych brutto, zaś Sapphire RX 460 2 GB to wydatek rzędu 580 złotych.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Sugerowane ceny detaliczne kart graficznych Sapphire RX 460

 0