Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Ten mod do GTA V dodaje do świata gry Liberty City z GTA IV

Tagi: GTA, Grand Theft Auto, Rockstar, mody, modyfikacje, gry
Dodano: 04 Styczeń 2017, 10:48, przez: Jakub Krawczyński
Przeczytano: 139, komentarzy: 0, Żródło: Kotaku

Jedną z zalet pecetowych wersji gier, jest ich żywotność - w dużej mierze utrzymywane przez modderskie społeczności. Tym razem grupka fanów kompletnie odrestaurowała Liberty City z Grand Theft Auto IV i umieściła je w GTA V.

Moderzy z Rosji dokonali tego przy pomocy autorski zestawu narzędzi OpenIV. Do procesu potrzebne były oryginalne pliki z GTA IV. W związku z tym, aby skorzystać z tej autorskiej modyfikacji, niezbędne jest zainstalowanie obydwu gier. Modyfikacja docelowo zintegruje się z grą i będzie działać w sposób przypominający DLC.

Liberty City nie zastąpi ani Los Santos ani Blaine County, lecz zostanie oddzielone od dwóch lokacji z GTA V morzem. Aby tam trafić należy skorzystać z samolotu bądź helikoptera. Mod będzie kompatybilny także z Episodes from Liberty City i nie będzie wymagać żadnych nieoficjalnych klientów multiplayera. Zainstalowanie modyfikacji uniemożliwi rozgrywkę online w GTA Online bądź będzie skutkowało banem.

W tym momencie twórcy modyfikacji nie udostępnili żadnych screenshotów, ani także nie podali spodziewanej daty wydania projektu. Mają jednak nadzieję, że udostępnią go jak najszybciej. Zestaw narzędzi OpenIV już wcześniej posłużył do stworzenia modyfikacji do GTA IV, V i Max Payne 3. To właśnie dzięki czwartej grze z cyklu GTA, rosyjscy twórcy postanowili umieścić w nazwie projektu rzymską cyfrę "IV". Poniżej można obejrzeć zwiastun modyfikacji:

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ