Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Xbox One S odtwarza media z nagrywanych płyt Blu-ray

Dodano: 03 Listopad 2016, 09:03, przez: Jakub Krawczyński
Przeczytano: 1,110, komentarzy: 0, Żródło: MS Poweruser

Xbox One powoli staje się kompletnym urządzeniem multimedialnym. Poza wieloma już istniejącymi i zapowiedzianymi na przyszłość funkcjami odtwarzania i wspierania najróżniejszych formatów audio i video od teraz także użytkownicy konsoli Microsoftu będą mogli odtwarzać media z nagrywanych płyt Blu-ray.

Informację ogłosił wczoraj za pośrednictwem Twittera Mike Ybarra - główny inżynier platformy Xbox i usług Xbox Live. Aktualizacja aplikacji Blu-ray Player, do której odnosił się Ybarra, powinna się pojawić dzisiaj, bądź z momentem publikacji już miała miejsce.

For those asking... yes, Xbox One S will support BD-R and BD-RE. App update should happen today. #Xbox

— ♏️ike Ybarra (@XboxQwik) November 2, 2016

Należy jednak zaznaczyć, że Ybarra wymienił jedynie Xbox One S jako docelową konsolę - być może istnieje jakaś przeszkoda na poziomie hardware'u lub firmware'u w pierwszym modelu Xbox One, która uniemożliwia obsługę tego rodzaju zawartości.

Konsola Microsoftu do tej pory oferowała obsługę wielu plików multimedialnych, w tym .mp4 i .mkv a także strumieniowanie treści audio-wizualnych przez DLNA. Dzięki odświeżonemu modelowi Xbox One S możliwe jest także odtwarzanie płyt UHD Blu-ray w rozdzielczości 4K z efektem HDR. Niedawno software'owy potentat z Redmond ogłosił wsparcie bitstream audio oraz formatu Dolby Atmos X dla obydwu wersji swojej konsoli (nadejdzie na wiosnę 2017). Od niedawna posiadacze Xbox One mogą się także cieszyć obsługą napisów w wydanym ostatnio VLC Media Player.

Wcześniej jedynym sposobem na odtwarzanie zawartości multimedialnej spoza serwisów VOD czy też oficjalnych wydań Bluray było jedynie DLNA czy też aplikacje typu Plex. Na Xbox One istnieje co najmniej kilka aplikacji do odtwarzania mediów: oficjalny Blu-ray player, Movies & TV, VLC oraz Media Player.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ