Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Jak dbać o baterię w smartfonie?

Tagi: android, bateria, smartfon, akumulator, ładowanie
Dodano: 10 Grudzień 2016, 18:00, przez: Damian Jaroszewski
Przeczytano: 3,030, komentarzy: 0,
Spis treści:

Czasy, w których telefony komórkowe ładowaliśmy raz na tydzień odeszły do historii. Dzisiaj smartfon, który wytrzyma 48 godzin bez podłączania do gniazdka prądowego, uznajemy za rewelacyjny. Dlatego też dbanie o baterię w urządzeniu mobilnym stało się czymś w rodzaju sztuki. Jest kilka rzeczy, dzięki którym telefon może działać nieco dłużej niż zazwyczaj.

Jak dbać o baterię w smartfonie?

Problemy z akumulatorami w smartfonach (na potrzeby artykułu będziemy je nazwać bateriami, chociaż wiemy, że nie jest to precyzyjna nazwa) nie są spowodowane ich gorszą jakością. To prawda, że wcześniej telefony komórkowe potrafiły działać nawet kilka dni bez konieczności ładowania. Należy jednak pamiętać, że nie zużywały aż tyle energii, co dzisiejsze urządzenia. W końcu nie miały wydajnych procesorów, wielu modułów łączności bezprzewodowej, a przede wszystkim dużych ekranów o rozdzielczości HD, Full HD lub nawet 2 K. Wszystkie te elementy zużywają bardzo dużo energii i w głównej mierze przyczyniają się do szybkiego zużywania baterii. Na szczęście kilka sztuczek wystarczy, aby czas działania na jednym ładowaniu znacząco wydłużyć.

Oceń artykuł:
(Głosów: 1)

NAPISZ KOMENTARZ