Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Jak wybrać dobrego laptopa? Poradnik krok po kroku

Dodano: 21 Wrzesień 2016, 02:30, przez: Krzysztof Opacki
Przeczytano: 13,893, komentarzy: 0,
Spis treści:

4) Ilość zainstalowanej pamięci RAM (Memory na naklejce)

Do komputera który będzie wykorzystywany tylko do Internetu czy filmów, i użytkownik nie ma dużych wymagań co do szybkości działania wystarczającą ilością pamięci RAM będzie 4 GB. Tyle właśnie mają dzisiaj najtańsze modele dostępne na rynku.

W przypadku gdy lubimy korzystać z Internetu na kilkunastu kartach naraz i oczekujemy płynnego przechodzenia między nimi – a także zajmujemy się obróbką zdjęć i grafiki (np. w Photoshopie) powinniśmy wybrać model wyposażony w 8 GB pamięci. Taka ilość pamięci wystarcza także do wszystkich gier dostępnych na rynku

Gdy szukamy komputera do najbardziej wymagających zastosowań takich jak obróbka filmów, obróbka bardzo dużych plików graficznych zwróćmy uwagę na modele wyposażone w 16 lub nawet 32 GB pamięci RAM. Takie również są na rynku - choć nie da się ukryć że są to tylko najdroższe modele z czterema slotami pamięci RAM na płycie głównej.

Oceń artykuł:
(Głosów: 2)

NAPISZ KOMENTARZ