Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

Tagi: kopia zapasowa, Android, Windows Phone, iOS, Samsung, Apple, LG
Dodano: 02 Styczeń 2017, 16:16, przez: Damian Jaroszewski
Przeczytano: 859, komentarzy: 0,
Spis treści:

Kopia zapasowa Apple

Także Apple pozwala na tworzenie kopii zapasowych swoich urządzeń. Co więcej, są aż dwa sposoby na zapisanie naszych plików i ustawień. Dużo prostszym, ale też mniej skutecznym sposobem jest tworzenie Archiwum iCloud. Wystarczy tylko, że w ustawieniach iCloud włączymy tworzenie archiwum i urządzenie samo, gdy będzie podłączone do WiFi, będzie tworzyć kopię zapasową. Podobnie, jak w przypadku Androida, nie zapisze jednak wszystkich plików. W chmurze Apple nie zostaną zapisane: filmy, książki i muzyka, które nie pochodzą z iTunes, czy też zdjęcia wgrane z zewnątrz. Jednak nie musimy się martwić o kontakty, notatki, kalendarz, wiadomości e-mail itp. W skrócie – Archiwum iCloud zapisuje najważniejsze dane. Każdy użytkownik Apple za darmo dostaje 5 GB przestrzeni w iCloud. Jeśli nie będzie ona wystarczająca, to więcej trzeba po prostu dokupić.

Apple iPhone

Drugi sposób jest nieco bardziej czasochłonny, ale za to dużo skuteczniejszy. Wymaga też posiadania komputera z Mac OS X lub Windowsem i zainstalowaną aplikacją iTunes. Wystarczy tylko uruchomić program, a następnie podłączyć urządzenie do komputera. Po chwili iTunes wykryje iPhone’a lub iPada. Wystarczy przejść do sekcji „Kopie zapasowe” i kliknąć w „Archiwizuj teraz”. Program zapisze na dysku komputera kopię zapasową wszystkich danych, w tym także muzyki, filmów, zdjęć i aplikacji. Kopia zapasowa iTunes zapisuje wszystko, co znajdowało się na smartfonie lub tablecie. Z tego też powodu jej tworzenie trwa od kilku do nawet kilkudziesięciu minut. Odzyskiwanie danych również odbywa się przy pomocy programu iTunes na komputerze.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ