Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

Tagi: kopia zapasowa, Android, Windows Phone, iOS, Samsung, Apple, LG
Dodano: 02 Styczeń 2017, 16:16, przez: Damian Jaroszewski
Przeczytano: 1,037, komentarzy: 0,
Spis treści:

Kopia zapasowa Samsunga, LG itd.

Synchronizacja konta Google jest dostępna w urządzeniach wszystkich producentów, w tym także Samsungach, LG, Sony, HTC lub Motorolach. Jednak pomimo tego wiele firm przygotowało własne mechanizmy tworzenia kopii zapasowych. Na smartfonach i tabletach są już preinstalowane albo możliwe do zainstalowania aplikacje, które są w stanie dość szybko i dokładnie utworzyć kopię zapasową plików na urządzeniu. Kluczowe jest to, że taka kopia jest bardziej szczegółowa od funkcji oferowanej przez sam system.

LG G4

Dla przykładu kopia zapasowa LG, dzięki aplikacji LG Backup, zapisuje między innymi: ustawienia ekranu głównego, multimedia (muzyka, filmy i zdjęcia), pobrane aplikacje razem z ich ustawieniami, dane osobiste (kontakty, zegar, kalendarz, wiadomości itp.) oraz ustawienia systemu operacyjnego. To niemalże wszystko, co znajduje się w pamięci urządzenia. Tak samo jest w przypadku kopii zapasowej Samsunga, która również pozwala na zapisanie aplikacji, muzyki lub zdjęć. Chociaż w tym przypadku – tak samo, jak u Apple – konieczne jest posiadanie komputera z zainstalowanym programem Samsung Smart Switch PC.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ