Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Jak zrobić kopię zapasową danych na smartfonie?

Tagi: kopia zapasowa, Android, Windows Phone, iOS, Samsung, Apple, LG
Dodano: 02 Styczeń 2017, 16:16, przez: Damian Jaroszewski
Przeczytano: 1,039, komentarzy: 0,
Spis treści:

Alternatywne aplikacje do kopii zapasowych

System Android daje nam jeszcze jeden sposób tworzenia kopii zapasowych wszystkich danych na urządzeniu. Mowa o alternatywnych aplikacjach, tworzonych przez niezależnych deweloperów. W Sklepie Google Play nie brakuje aplikacji, które sprawdzą się w tej roli doskonale. Jednak aby uzyskać najlepsze efekty wymagają one uprawnień administratora, czyli dostępu do tzw. roota (korzenia).

Najpopularniejsze aplikacje to:

Poza tym, jeśli szczególnie zależy nam na kopiach zapasowych zdjęć, warto zainteresować się tzw. chmurami. Zarówno Dropbox, jak i OneDrive mają opcję automatycznego przesyłania fotografii zrobionych przy pomocy smartfona. Alternatywą może też być aplikacja Zdjęcia Google, która powstała konkretnie do kopiowania i zarządzania kolekcją fotografii.

Jest wiele sposobów na to, żeby trzymać kopie najważniejszych dokumentów, zdjęć, ustawień, a nawet aplikacji. W większości przypadku nie wymagają one zbyt dużej ingerencji użytkownika, a mogą uratować nam skórę. Właśnie dlatego warto już dzisiaj zacząć robić kopie zapasowe naszych urządzeń, także mobilnych.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ