AVerMedia Live Gamer Extreme. Test urządzenia do przechwytywania obrazu

AVerMedia Live Gamer Extreme. Test urządzenia do przechwytywania obrazu

Elementem zestawu z LGX-em jest pakiet RE Central, w którego skład wchodzi zarówno aplikacja do przechwytywania i strumieniowania obrazu, jak również kreator ozdobnych wkładek. Jako, że w opakowaniu nie znajdziemy żadnego nośnika, software trzeba pobrać ze strony producenta. Możemy zdecydować się na stabilną kompilację v2.0.0.40, bądź skorzystać z wersji rozwojowej v3.0.0.10 Beta. Wbrew pozorom przeskok w numeracji nie przekłada się na drastyczne różnice. Update opiera się głównie na bugfiksach i dodaniu możliwości nakładania różnej zawartości na video, np. powiadomień TwitchAlerts. Błędów wieku dziecięcego nie stwierdziłem, więc podczas testów korzystam z RE Central 3. Warto wspomnieć, że interfejs aplikacji jest niemal w całości polskojęzyczny. Nie przetłumaczono jedynie fraz związanych z dołączeniem do programu poprawy User Experience (anonimowe wysyłanie logów).

Interfejs podzielono na trzy zakładki: Ujęcie / Strumień, Udostępnianie mediów oraz Ustawienia. Nazwy mówią wszystko.

W pierwszej zakładce znajdziemy wszystkie opcje niezbędne do rejestrowania i strumieniowania materiału video, także ustawienia jakości i okno podglądu działające w czasie rzeczywistym. Przechodząc do podmenu poświęconego jakości nagrania, możemy zadecydować o: rozdzielczości, szybkości transmisji video i audio, liczbie klatek na sekundę, poziomie kompresji i wartości GOP (group of pictures). Ponadto aplikacja umożliwia zmianę standardowego kodeka H.264 na rozwiązanie Nvidii, co pozwala zredukować zużycie procesora.

Druga zakładka to typowy menedżer plików, który pozwala na sortowanie i katalogowanie nagrań. Producent sugeruje podział według rodzaju rejestrowanych gier, ale w praktyce możemy wprowadzić z klawiatury dowolne nazwy folderów. Pełna dowolność obowiązuje również w przypadku nazw poszczególnych filmów. Przycisk o wymownej nazwie Share pozwala udostępnić treść w serwisie YouTube lub Facebook. Użycie funkcji wymaga sparowania aplikacji RE Central 3 z odpowiednim kontem społecznościowym.

I to właśnie trzecia zakładka umożliwia przypisanie kont, bo choć jej nazwa brzmi Ustawienia, to nastawy ważne z technicznego punktu widzenia przeniesiono do głównego okna, podczas gdy wydzielono tylko funkcje poboczne. Wyjątek w tym gronie stanowi wybór ścieżki zapisu i skrótów klawiszowych. Podmenu Mikrofon odpowiada jedynie za test nagrywania dźwięku, a pod hasłem Zarządzanie Profilem skrywa się funkcja eksportowania ustawień. Ostatnim elementem tej zakładki są informacje o wersji zainstalowanego oprogramowania.

Wraz z RE Central, choć jako osobna aplikacja instaluje się Cover Creator, czyli lekki programik pozwalający stworzyć własną grafikę do obudowę LGX-a. Zasada działania aplikacji jest prosta. Wybieramy dowolną grafikę z dysku i dobieramy kadr do ramki. Potem wystarczy tylko wydrukować obrazek, a następnie wyciąć wzdłuż wyznaczonych linii. Niestety apka umożliwia wyłącznie kadrowanie grafiki. Programiści nie zadbali o choćby najprostsze możliwości edycji, pomijając skokowe obracania obrazka w krokach co 90°.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

Gaming

Pokaż / Dodaj komentarze do: AVerMedia Live Gamer Extreme. Test urządzenia do przechwytywania obrazu

 0