Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Doom (2016) - Recenzja gry

Dodano: 26 Czerwiec 2016, 17:06, przez: Jakub Krawczyński
Przeczytano: 2,602, komentarzy: 0,
Spis treści:

Gdyby chcieć w ogromnym skrócie przedstawić fabułę dowolnej gry z serii Doom, wyglądałaby ona mniej więcej tak: Jacyś goście w fartuchach eksperymentują z portalami czasoprzestrzennymi na Marsie, zamiast teleportacji przypadkowo tworzą pomost z piekłem i przyciągają za sobą całą menażerię demonów, a my jako bezimienny marine, Doomguy musimy wymordować ich - z jakiegoś powodu samotnie  - co do jednego.

Teraz id Software także nie odbiega od utartej tradycji, ale tym razem otwieranie portalu w Doom anno domini 2016 ma także metaforyczne znaczenie - symbolizuje ono powrót i odkrycie na nowo wysokooktanowej, arcade'owej akcji na najwyższych obrotach pośród zalewu odpicowanych widowisk kamuflujących kiepski gameplay prezentacją  i oskryptowaną akcją na szynach. Nie znaczy to jednak, że najnowsza produkcja od id odcina się kompletnie od współczesności. Po paru tysiącach zmasakrowanych demonów i setkach wyrwanych serc, chętnie Wam powiem, czy ten mariaż starej i nowej szkoły wyszedł na dobre...

Oceń artykuł:
(Głosów: 9)

NAPISZ KOMENTARZ