Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Premierowy test płyty głównej Aorus GA-Z270X-Gaming 5 od Gigabyte

Dodano: 05 Styczeń 2017, 08:00, przez: Tomasz Cugowski
Przeczytano: 12,334, komentarzy: 0,
Spis treści:

Test polegał na zmierzeniu czasu, jaki upływa od włączenia komputera do momentu rozpoczęcia ładowania systemu operacyjnego. Czasu bootowania nie należy więc mylić z sumarycznym czasem uruchamiania peceta, który jest odpowiednio dłuższy. Pomiar powtarzany był trzykrotnie, a na koniec wyciągana średnia arytmetyczna z dokładnością do sekundy. Tablica partycji to klasyczne MBR, głównie ze względu na fakt, że te same dyski wykorzystywane są także do testów starszych platform.

Premierowy test płyty głównej Gigabyte GA-Z270X-Gaming 5

Ostatni test i kolejny dobry rezultat zanotowany przez GA-Z270X-Gaming 5. Uzyskany wynik stawia ją na równi z GA-Z170X-Ultra Gaming i minimalnie powyżej pozostałych płyt Gigabyte na chipsetach serii "Z", które miałem okazję testować. Co prawda wyłącznie symbolicznie, bo różnica to zaledwie sekunda, ale zawsze jest to coś widocznego na wykresie. Oczywiście to wszystko nie zmienia faktu, że rozbieżności w obrębie całej stawki są naprawdę niewielkie, co wynika rzecz jasna z tego, że jak dotąd żadna płyta nie zaliczyła w tym teście poważniejszej wpadki.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ