Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test dysków SSD o pojemności 240 - 256 GB #3

Dodano: 15 Grudzień 2016, 16:15, przez: Kamil Kędra
Przeczytano: 3,285, komentarzy: 0,
Spis treści:

Testy rzeczywiste są najważniejsze, to one ukazują realną wydajność dysku. Wyniki z następnych serii testów powinny mieć większy wpływ na podjęcie decyzji, który dysk zakupić.

Na samym początku, postanowiłem przetestować czas kopiowania plików w obrębie jednej partycji dla każdego dysku. W tym celu wykorzystałem 3 rodzaje plików: BIN - najbardziej wymagający, ISO - najmniej wymagający, oraz JPG - najczęściej używany przez użytkowników komputerów.

Test dysków SSD 240 - 256 GB

Test dysków SSD 240 - 256 GB

Test dysków SSD 240 - 256 GB

Przy kopiowaniu plików BIN najwydajniejszy okazał się Kingston HyperX Savage 240 GB, a niewiele gorszymi dyskami są przedstawiciele Plextora. Zawiodłem się trochę na Samsungu 750 EVO, chociaż jego wynik nie jest oczywiście tragiczny. Po prostu przyzwyczaił do dominacji. GoodRAM CX200 240 GB słabo sobie poradził z tym zadaniem.
Przy kopiowaniu plików ISO widać, że wszystkie dyski dużo lepiej się zaprezentowały. Tym razem najlepszy rezultat osiągnął Plextor M6S 256 GB, tuż za nim Kingston Savage. Niewiele gorzej Plextor M6V 256 GB i Samsung, najgorzej GoodRAM uzyskując 51 s. Jest to czas zbyt duży jak na kopiowanie pliku ISO ważącego niespełna 4 GB.
Kopiowanie zdjęć okazało się niewiele dłuższe od kopiowania obrazu nośnika optycznego. Kolejność podobna jednak GoodRAM zaczął mniej tracić. Czasy kopiowania są przyzwoite dla wszystkich magazynów danych.

 

Oceń artykuł:
(Głosów: 2)

NAPISZ KOMENTARZ