Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test dysków SSD o pojemności 240 - 256 GB #3

Dodano: 15 Grudzień 2016, 16:15, przez: Kamil Kędra
Przeczytano: 3,410, komentarzy: 0,
Spis treści:

Dyski Plextora z serii M6S zadebiutowały na rynku w II kwartale 2014 roku. Firma znacząco rozwinęła swój asortyment, jednak postanowiłem przetestować także ten dysk, ponieważ jest to weteran na rynku SSD. Model, który otrzymałem do testów, został wyposażony w kości NAND Flash MLC, które wyprodukowała Toshiba w 19-nanometrowym procesie technologicznym. Plextor wyposażył swój niegdyś flagowy model w kontroler Marvell 88SS9188. Wiadomo nie od dziś, że producent przykuwa uwagę na zabezpieczenie danych oraz dba o jak najdłuższą żywotność dysku. Model ten wyposażono w autorskie oprogramowanie True Speed oraz True Protect. Pierwsze z nich ma za zadanie zapewnienie wysokiej sprawności urządzenia nawet po bardzo długim okresie użytkowania, drugie zaś odpowiedzialne jest za chronienie dysku przed błędami podczas transferu danych. Wydajność egzemplarza 256 GB wynosi w odczycie i zapisie: 520/420 MB/s i 90 000/80 000 IOPS.

Gwarancja na ten nośnik wynosi 3 lata, a minimalny czas pracy bez awarii opiewa na 1.5 miliona godzin. Cała elektronika dysku została zamknięta w metalowym pudełku, o wspaniałym designie.

Parametry techniczne

Test dysków SSD 240 - 256 GB 

Wygląd zewnętrzny

Test dysków SSD 240 - 256 GB 

Oprogramowanie

Plextool jest oficjalnym narzędziem przeznaczonym dla dysków SSD marki Plextor. Z jego pomocą możliwe jest sprawdzenie informacji o dysku: wolne miejsce, zużycie, ilość przepracowanych godzin, szybkość interfejsu SATA i temperatura (odczytywane są również szczegółowe informacje z wykorzystaniem technologii SMART). Dodatkowo program umożliwia wykonanie formatowania, wyszukanie aktualnych wersji firmware, a także przeprowadzenie skanowania diagnostycznego (sprawdzenie funkcji odczytu i zapisu).

Test dysków SSD 240 - 256 GB 

Oceń artykuł:
(Głosów: 2)

NAPISZ KOMENTARZ