Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test dysków SSD o pojemności 240 - 256 GB #3

Dodano: 15 Grudzień 2016, 16:15, przez: Kamil Kędra
Przeczytano: 3,129, komentarzy: 0,
Spis treści:

Plextor M6V to kolejny przedstawiciel japońskiej marki w moim zestawieniu. Model ten bazuje na kościach NAND Flash MLC 15 nm Toshiba Toggle. Są to bardzo popularne kości, które oferują przyzwoitą wydajność. Za pracę dysku odpowiedzialny jest kontroler Silicon Motion 2246EN. Zastosowanie takich produktów niewątpliwie miało na celu zaoferowanie dobrego nośnika w przyzwoitej cenie. Bufor w postaci pamięci cache w ilości 256 MB powinien zabezpieczyć dane w razie awarii zasilania. Deklarowany odczyt i zapis wynosi 535/335 MB/s, a liczba IOPS to odpowiednio 83 000 / 80 000. Bezawaryjna praca wynosząca 1.5 mln godzin jest zadowalająca. Dysk jest wspierany przez autorskie technologie Plextora, jakimi są PlexTurbo, PlexCompressor, PlexVault. PlexTurbo jest odpowiedzialny za inteligentne buforowanie. Dysk ten ma lepiej wykorzystywać pamięć systemową RAM, pamięć cache dysku oraz dostępne miejsce SSD. Według producenta, taki zabieg pozwala na uzyskanie wydajności, która przekracza ograniczenia interfejsu SATA III. PlexCopressor to mechanizm kompresji danych, umożliwiający zapisanie większej ilości plików. PlexVault to narzędzie pozwalające na zapisanie poufnych danych, tak aby inny użytkownik komputera nie miał do nich dostępu. Plextor M6V został objęty 3-letnią gwarancją, a jego cena wynosi 340 zł.

Parametry techniczne

 Test dysków SSD 240 - 256 GB

Wygląd zewnętrzny

 Test dysków SSD 240 - 256 GB

Oprogramowanie

Plextool jest oficjalnym narzędziem przeznaczonym dla dysków SSD marki Plextor. Z jego pomocą możliwe jest sprawdzenie informacji o dysku: wolne miejsce, zużycie, ilość przepracowanych godzin, szybkość interfejsu SATA i temperatura (odczytywane są również szczegółowe informacje z wykorzystaniem technologii SMART). Dodatkowo program umożliwia wykonanie formatowania, wyszukanie aktualnych wersji firmware, a także przeprowadzenie skanowania diagnostycznego (sprawdzenie funkcji odczytu i zapisu).

Test dysków SSD 240 - 256 GB

Oceń artykuł:
(Głosów: 2)

NAPISZ KOMENTARZ