Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test karty graficznej Asus GTX 1050 Ti 4 GB Expedition

Dodano: 10 Styczeń 2017, 06:00, przez: Piotr Urbaniak
Przeczytano: 12,151, komentarzy: 0,
Spis treści:

Wszystkie odczyty były dokonywane przy wykorzystaniu niezmienionej platformy testowej, obudowa była zamknięta i postawiona obok biurka, podobnie jak u większości użytkowników. Temperatura w pomieszczeniu wahała się w zakresie 21-23 °C. Do wykonania pomiarów posłużyło oprogramowanie HWiNFO64 w wersji 5.23-2830. Test w spoczynku polega na uruchomieniu wychłodzonego komputera i 15-minutowym okresie wyświetlenia pulpitu, przy minimalnym zużyciu zasobów. Z kolei test pod obciążeniem to półgodzinna rozgrywka w Star Wars: Battlefront. Wartości widniejące na wykresach są najwyższymi spośród zarejestrowanych.

Test karty graficznej Asus GTX 1050 Ti 4 GB Expedition

Test karty graficznej Asus GTX 1050 Ti 4 GB Expedition

Temperatury na pierwszy rzut oka mogą wydawać się wysokie, jednak nic nie dzieje się bez przyczyn. Asus GTX 1050 Ti 4 GB Expedition jest kartą półpasywną, co tłumaczy względnie wysokie odczyty w spoczynku. Jeśli zaś chodzi o obciążenie, składowe wyników są dwie. Po pierwsze, radiator w istocie jest niewielki i całkowicie monolityczny, a po drugie - wentylatory sprofilowano pod bezwzględną ciszę. Trochę szkoda, że zabrakło choćby prostego systemu ciepłowodów.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ