Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test karty graficznej Asus GTX 1050 Ti 4 GB Expedition

Dodano: 10 Styczeń 2017, 06:00, przez: Piotr Urbaniak
Przeczytano: 12,137, komentarzy: 0,
Spis treści:

Natężenie hałasu jest mierzone podczas sprawdzania temperatur roboczych, mniej więcej w połowie każdej z prób. Sonometr Bestone BE-824 o zakresie pomiarowym 30-130 dBA i dokładności na poziomie ±1,5 dBA spoczywa na stabilnym statywie, w odległości 20 centymetrów od pracującego komputera. Na czas przeprowadzenia pomiaru, wyłączam wentylatory zamontowane na obudowie. Jedynymi źródłami dźwięku są zatem: schładzacz procesora, zasilacz i właśnie karta graficzna. Wynik obejmuje wszystkie te komponenty, jednakowoż każdy akcelerator ma zapewnione identyczne warunki.

Test karty graficznej Asus GTX 1050 Ti 4 GB Expedition

Test karty graficznej Asus GTX 1050 Ti 4 GB Expedition

Obydwa wentylatory startują dopiero po przekroczeniu przez rdzeń graficzny 53°C, czego efektem jest bezgłośna praca w spoczynku, podczas przeglądania Internetu, a nawet przy rozgrywce w starsze tytuły. Po uruchomieniu wymagającej produkcji, np. Wiedźmin 3, prędkość obrotowa mozolnie rośnie do nieco ponad 1000 obr./min. Overclocking dorzuca blisko 150 obr./min ekstra, jednak 75-milimetrowych wentylatorów wciąż nie daje się usłyszeć.

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ