Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test karty graficznej Asus GTX 1050 Ti 4 GB Expedition

Dodano: 10 Styczeń 2017, 06:00, przez: Piotr Urbaniak
Przeczytano: 12,146, komentarzy: 0,
Spis treści:

Do sprawdzenia zużycia energii posłużył watomierz Voltcraft Energy Logger 4000F, charakteryzujący się klasą dokładności na poziomie ±1% oraz przetwornikiem True RMS. Ta ostatnia cecha zapewnia pomiar rzeczywistej wartości skutecznej, czyli faktycznie pobieranej przez urządzenie, a nie średniej podawanej przez tanie mierniki. Napięcie w sieci elektrycznej to oczywiście 230 V, natomiast częstotliwość 50 Hz. Wszelkie wartości na wykresach odnoszą się do kompletnej platformy testowej. Ze względu na wysoką klasę sprzętu pomiarowego, w obu przypadkach wahania wskazań okazały się bardzo niewielkie, w zasadzie nieprzekraczające 1 W. Dlatego też jako odczyt właściwy przyjmuję wartość najczęściej pojawiającą się na wyświetlaczu watomierza.

Pomiar dokonywany jest podczas rozgrywki, a nie w aplikacjach syntetycznych typu Furmark. Wynik reprezentuje realne użytkowanie karty. Zużycie energii wzrośnie w najbardziej wymagających syntetykach, dlatego dobierając zasilacz na podstawie poniższych wykresów, warto dodać 100-150 W.

Test karty graficznej Asus GTX 1050 Ti 4 GB Expedition

Test karty graficznej Asus GTX 1050 Ti 4 GB Expedition

Zużycie energii jest całkowicie w normie dla chipu Pascal GP107-400. Czyni to kartę Asusa równie oszczędną propozycją co jej bezpośredni rywale. Ewentualnych różnic pokroju kilku wat i tak nie jesteśmy w stanie odczuć na rachunkach...

Oceń artykuł:
(Głosów: 0)

NAPISZ KOMENTARZ