Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test karty graficznej Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition - Pascal kieszonkowy

Dodano: 13 Grudzień 2016, 07:30, przez: Piotr Urbaniak
Przeczytano: 4,959, komentarzy: 0,
Spis treści:

Natężenie hałasu jest mierzone podczas sprawdzania temperatur roboczych, mniej więcej w połowie każdej z prób. Sonometr Bestone BE-824 o zakresie pomiarowym 30-130 dBA i dokładności na poziomie ±1,5 dBA spoczywa na stabilnym statywie, w odległości 20 centymetrów od pracującego komputera. Na czas przeprowadzenia pomiaru, wyłączam wentylatory zamontowane na obudowie. Jedynymi źródłami dźwięku są zatem: schładzacz procesora, zasilacz i właśnie karta graficzna. Wynik obejmuje wszystkie te komponenty, jednakowoż każdy akcelerator ma zapewnione identyczne warunki.

Test karty graficznej Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition

Test karty graficznej Zotac GTX 1050 Ti 4 GB OC Edition

Charakterystyka pracy obydwu wentylatorów 70 mm jest nietypowa, a liczby obrotów nie da się określić - bowiem karta nie posiada tachometru. Wyjściowe ustawienie to 45%. I taka prędkość utrzymuje się właściwie przez cały czas do chwili podkręcenia, kiedy to udaje się odnotować wzrost do 49% pod pełnym obciążeniem. Tak czy inaczej, kultura pracy może uchodzić za wysoką, choć liniowego rozwiązania z zasady nie pochwalam.

Oceń artykuł:
(Głosów: 1)

NAPISZ KOMENTARZ