Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test laptopa Acer Predator 17 (G9-793) - potwór z GTX 1070

Tagi: notebook, gaming, geforce gtx 1070
Dodano: 25 Listopad 2016, 11:57, przez: Krzysztof Opacki
Przeczytano: 5,128, komentarzy: 0,
Spis treści:

Wszystkie testy wydajności przeprowadzane są z fabrycznym sytemem Windows 10 w wersji 64 bit w wersji 10586. Tryb zasilania został ustawiony na "Wysoka wydajność", aby mieć pewność, że komputery zawsze uzyskają optymalne wyniki. 

Zmieniany jest tylko sterownik karty graficznej Nvidia ForceWare na wersję 368.81 WHQL - zarówno w przypadku komputera stacjonarnego (MSI Nightblade X2, Acer Predator G6), jak i w laptopów (Acer Predator 17 oraz Asus G752VT). Testowany laptop MSI GE62VR 6RF Apache Pro - z racji tego że układ graficzny jest nowością musiał zostać przetestowany przy użyciu sterowników ForceWare 372.54 WHQL.

Na wykresach znalazła się także pozycja Acer Predator G6 mod. - jest to po prostu komputer w którym wymieniłem fabrycznie zainstalowaną kartę graficzną GeForce GTX 980Ti na kartę najnowszej generacji Zotac GeForce GTX 1070 AMP! Edition. Pozwoli to w najbliższej przyszłości zbadać relacje wydajności GeForce'a GTX 1070 dla desktopów do mobilnej wersji GeForce GTX 1070 Mobile.

Wyraźnie zaznaczam, że komputery stacjonarne znajdują się na wykresach w celach poglądowych - dlatego na każdym słupku zaznaczone są szarym kolorem. Jak wiadomo komputer stacjonarny nie jest bezpośrednio konkurentem dla laptopa, ponieważ to dwie zupełnie inne bajki, ale daje to dobry obraz relacji wydajności tych dwóch światów.

Oceń artykuł:
(Głosów: 1)

NAPISZ KOMENTARZ