Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test laptopa Acer Predator 17 (G9-793) - potwór z GTX 1070

Tagi: notebook, gaming, geforce gtx 1070
Dodano: 25 Listopad 2016, 11:57, przez: Krzysztof Opacki
Przeczytano: 5,117, komentarzy: 0,
Spis treści:

W sierpniu testowaliśmy Predatora 17 w wersji z GeForce GTX 980M - najmocniejszym zeszłorocznym GPU przeznaczonym do komputerów mobilnych. W 2015 roku była to maszyna całkowicie bezkompromisowa (no, za wyjątkiem konfiguracji SLI), jednak rok 2016 wiele zmienił. Na rynku są już znacznie wydajniejsze i jeszcze bardziej energooszczędne układy oparte na architekturze Nvidia Pascal - i tylko kwestią czasu było kiedy trafią do laptopów. Tym samym gama laptopów gamingowych z serii Predator 17 została odświeżona - a modelowi wyposażonemu w kartę graficzną GeForce GTX 1070 mieliśmy okazję się osobiście przyjrzeć. Oczekiwania są duże, bo Nvidia jasno zadeklarowała, że różnic między GeForce GTX 1070 w laptopie i desktopie ma zwyczajnie nie być. Czy to prawda? Przekonamy się testując.

Acer Predator 17

Acer Predator 17 (G9-793) jest duży, ciężki i... bardzo podobny do poprzednika. Optycznie jedyne zauważalne różnice to wloty powietrza z tyłu laptopa które mają nieco inny kształt i podświetlana ramka touchpada. Najważniejsze kryje się jednak w środku - i jest to właśnie nowa karta graficzna. Ma ona sprostać graniu w rozdzielczości 4K - taka też jest 17-calowa matryca Predatora 17. Czy się uda?

Konkurs

Oceń artykuł:
(Głosów: 1)

NAPISZ KOMENTARZ