Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test laptopa MSI GT83VR 6RF - ten notebook zawstydzi Twojego desktopa

Tagi: gaming,gtx1080 sli,core i7 6920HQ
Dodano: 28 Listopad 2016, 18:10, przez: Krzysztof Opacki
Przeczytano: 63,492, komentarzy: 0,
Spis treści:

Na początek zobaczmy jak sprawę chłodzenia rozwiązał producent.

MSIGT83VR6RFTitanSLI

fot. KitGuru - krajowy przedstawiciel MSI poprosił o nierozkładanie laptopa

Laptop pobierający momentami nawet 580-600 W energii z gniazdka musi być bardzo dobrze chłodzony. Tak też się stało - radiatory chłodzące karty graficzna mają ponad 2 cm wysokości, a w środku znajdziemy całą sieć płaskich rurek cieplnych. Za chłodzenie procesora odpowiada trzeci, dodatkowy radiator z mniejszym wentylatorem. Nie należy po takim systemie chłodzenia spodziewać się cichej pracy, po dłuższym graniu w wymagające gry całość konstrukcji osiąga 56 dBA i jest nieprzyjemnie głośna - to nie powinno dziwić patrząc na komponenty zintegrowane w środku. Dobrze jednak na tą okoliczność zaopatrzyć się w dobrej klasy zamknięte słuchawki.

Jednak w typowej pracy na komputerze nie ma z tym żadnego problemu - wentylatory GT83VR nie generują więcej niż 35 dBA. Trzeba też pochwalić producenta za to, że chłodne powietrze jest pobierane z tyłu laptopa i wydmuchiwane z boku. Eliminuje to ryzyko przegrzewania ekranu, i nie uzależnia to temperatur i pośrednio także wydajności komputera od powierzchni na jakiej go postawimy.

Oceń artykuł:
(Głosów: 2)

NAPISZ KOMENTARZ