Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test monitora AOC Agon AG271QX 144 Hz FreeSync

Dodano: 07 Grudzień 2016, 14:40, przez: Piotr Urbaniak
Przeczytano: 2,982, komentarzy: 0,
Spis treści:

Input lag to prawdopodobnie najważniejszy parametr z punktu widzenia gracza, ponieważ określa on czas, jaki upływa od momentu wydania polecenia do momentu ukazania się efektu na ekranie. W roli wzorca posłużył hi-endowy panel Acer XB271HU, który cechuje się pomijalnym opóźnieniem. Przedstawiony rezultat to różnica, jaka dzieli testowany panel i wspomnianego wcześniej Acera. Taka metodologia nie pozwala na wyznaczenie dokładnej wartości opóźnienia, ale można przyjąć, że średnio 7-8 ms straty do wzorca nie powinno uprzykrzyć rozgrywki w choćby najmniejszym stopniu.

AOC Agon AG271QX test

Trudno było tutaj oczekiwać innego wyniku... Naturalnie przez cały okres trwania testów nie zaobserwowałem też żadnych artefaktów na ruchomych, dynamicznych obrazach. A przyznam szczerze, że AG271QX towarzyszył mi w Battlefield 1 przez łącznie ponad 10 godz. rozgrywki w trybie MP.

Ważne: pomiar dotyczy synchronizacji cyklicznej. Stosowana metoda nie pozwala sprawdzić wartości dla FreeSynca - a sam FreeSync może wpływać na opóźnienie zupełnie odmiennie w zależności od gry. Takie opóźnienie jednak na pewno wystąpi, więc nie zaleca się grania online z jakimkolwiek ogranicznikiem frame rate'u.

Oceń artykuł:
(Głosów: 2)

NAPISZ KOMENTARZ