Widzimy, że używasz oprogramowania blokującego reklamy, które są wyłącznym źródłem utrzymania serwisu ITHardware.pl. To dzięki nim opłacamy hosting i kupujemy sprzęt pomiarowy. Gwarantujemy Ci, że nie uświadczysz żadnych wyskakujących okienek ani banerów zasłaniających treść. Wesprzyj nas i wyłącz swój AdBlocker!

Test monitora AOC Agon AG271QX 144 Hz FreeSync

Dodano: 07 Grudzień 2016, 14:40, przez: Piotr Urbaniak
Przeczytano: 2,951, komentarzy: 0,
Spis treści:

Monitor LCD najwięcej energii pobiera wtedy, gdy wyświetla białe tło, a jego jasność ustawiona jest na maksimum. Pomiar wykonany watomierzem Whitenergy EKO w takich warunkach pozwala na wskazanie zapotrzebowania szczytowego, które nie zostanie przekroczone podczas codziennego użytkowania. Nie mniej ważne jest zużycie energii w stanie czuwania, kiedy panel jest wygaszony i teoretycznie nie wykonuje żadnej pracy, ale jednocześnie nie został odcięty od gniazdka sieciowego.

AOC Agon AG271QX test

AOC Agon AG271QX test

Za zużycie energii w stanie czuwania producentowi można przyklasnąć, bowiem jest ono naprawdę znikome. Duża w tym zasługa wygaszenia wszystkich możliwych diod. Przy maksymalnej jasności - przeciwnie. AOC Agon AG271QX jest na ten moment najbardziej prądożernym 27-calowcem spośród wszystkich przetestowanych monitorów. Niemniej na rachunkach tego nie odczujemy....

Oceń artykuł:
(Głosów: 2)

NAPISZ KOMENTARZ