Test tabletu Lenovo Yoga Tab 3 Plus

Test tabletu Lenovo Yoga Tab 3 Plus

Trudno wskazać bardziej charakterystyczny tablet niż Lenovo Yoga. Sprzęt pojawił się na rynku, kiedy cały segment był na fali wznoszącej. Dzisiaj mówimy raczej o zmierzchu tabletów. Lenovo pozostaje jednym z niewielu producentów, którzy z pełną konsekwencją wypuszczają kolejne modele. Nic nie wskazuje na to, aby było to wykorzystywanie resztek popytu. Konstrukcje z serii Yoga to właściwie tablety flagowe, regularnie wyposażane w najnowsze rozwiązania na rynku.

Lenovo Yoga Tab 3 Plus debiutował podczas ubiegłorocznych targów IFA. Urządzenie zawitało więc na polskim rynku stosunkowo niedawno. Seria Yoga obejmuje kilka kategorii sprzętu, dlatego warto zaznaczyć, że Tab 3 Plus to topowy, 10-calowy tablet z systemem Android.Chiński producent kieruje swoje urządzenie do entuzjastów kina. Możliwe, że właśnie nietypowa konstrukcja oraz wyraźnie zdefiniowana grupa odbiorców, stanowią o sile marki – nawet wobec kryzysu w segmencie.Zgodnie z przeznaczeniem Lenovo postawiło na obraz, dźwięk i czas działania. Należy przyznać, że specyfikacja prezentuje się naprawdę obiecująco. Zastosowany wyświetlacz to matryca IPS oferująca obraz w rozdzielczości QHD. Emisja dźwięku została powierzona głośnikom JBL, kompatybilnych z technologią Dolby Atmos. Całość uzupełnia akumulator o pojemności 10200 mAh, który ma zapewnić nawet 18 godzin pracy lub 49 dni czuwania.

Wedle zapewnień producenta, pełna specyfikacja prezentuje się następująco:

  • Wyświetlacz: 10.1" IPS, 16:10  WQXGA (2560 x 1600), 299 ppi, 70% Color Gamut, Technicolor Color, Enhance Technology, Anypen Technology, Splash-proof IP51
  • Bateria: 9300 mAh Li-ion  technologia Fast Charge 12V, do 49 dni w trybie czuwania
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 652 (4 rdzenie, 1.80 GHz, A72 + 4 rdzenie, 1.40 GHz, A53)
  • GPU: Adreno 510
  • RAM: 3 GB DDR3
  • Pamięć: 32 GB + możliwość rozbudowy o microSD
  • System: Android 6.0
  • Kamery: 13Mpix (tył), 5 Mpix (przód)
  • Komunikacja: USB Typ-C, nanoSIM, microSD, miniJack
  • Audio: 4 głośniki frontowe JBL w technologii Dolby Atmos
  • Wymiary: 247 x 4.68 x 179 mm
  • Waga: 665 g

Lenovo Yoga Tab 3 Plus

Cena na poziomie 1 399 złotych, niegdyś pozwoliłaby ulokować tablet na średniej półce. Jednakże takowa przestała właściwie istnieć. Aktualnie na rynku mamy dość prosty podział cenowy. Najłatwiej podzielić rynek tabletów na sprzęt w kwocie poniżej i ponad 1000 złotych. Yoga to jedna z najtańszych konstrukcji z górnej półki. Jednocześnie trzeba przyznać, że nie ma wielu konkurentów. Potencjalne alternatywy znajdziemy jedynie w ofercie Samsunga i Huawei. Najnowszy tablet od Huawei to MediaPad M3, mimo niewątpliwych zalet jest to konstrukcja wyraźnie droższa od Tab 3 Plus, przyjdzie nam bowiem zapłacić za nią co najmniej 1800 złotych. Jednocześnie nie występuje jeszcze odmiana z 10-calowym wyświetlaczem. Podobnie możemy odrzucić Galaxy Tab S2 z oferty Samsunga, który jest już dość wiekową konstrukcją. Wydaje się, że w tej sytuacji rolę realnych konkurentów przyjmują odpowiednio MediaPad M2 od Huawei i Galaxy Tab S2 od Samsunga. Jeśli wierzyć wynikom benchmarków, są ta tablety o wyraźnie niższej wydajności niż Lenovo. Jednocześnie są to urządzenia pozbawione wielu ciekawych rozwiązań zastosowanych w modelu Yoga.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Test tabletu Lenovo Yoga Tab 3 Plus

 0