Acer szykuje notebook z matrycą o przekątnej 21 cali [Aktualizacja #1]

Acer szykuje notebook z matrycą o przekątnej 21 cali [Aktualizacja #1]

Wkrótce seria gamingowych notebooków Acer Predator zostanie rozszerzona o nowy, bardzo potężny model - tak w dosłownym, jak i przenośnym znaczeniu. Acer przygotowuje się do wydania wysokowydajnego laptopa z 21-calową matrycą. Co ciekawe, ekran ma być nie tylko nadspodziewanie duży, ale także zakrzywiony. Na rynku komputerów przenośnych to prawdziwe novum.

21 cali, dwie karty graficzne, cztery dyski SSD i klawiatura mechaniczna - oto Acer Predator 21 w dużym skrócie.

Do informacji dotarł tajwański vortal DigiTimes, który zamieścił przy okazji kilka szczegółów technicznych. Matrycę dostarczy firma AU Optronics, współodpowiedzialna obecnie za większość topowych monitorów dla graczy. Dokładna specyfikacja wyświetlacza nie jest znana, ale logika nakazuje spodziewać się panelu typu VA, najpewniej odświeżanego z częstotliwością 120 Hz bądź wyższą. Za generowanie obrazu mają odpowiadać dwie dedykowane karty graficzne, prawdopodobnie z serii GTX 10.

Idąc dalej, Acer Predator 21 rzekomo otrzyma imponującą baterię SSD-ków, składającą się z aż czterech nośników. Ponadto Tajwańczycy wspominają o klawiaturze mechanicznej, systemie chłodzenia z pięcioma(!) wentylatorami i dwóch zasilaczach o mocy 330 W każdy. Wszystkie te komponenty trafią do autorskiego kadłuba, który ponoć pozwoli na spasowanie zakrzywionej matrycy z ergonomicznym (płaskim) panelem roboczym.

Trzeba przyznać, że sprzęt zapowiada się co najmniej nietuzinkowo - niestety jego cena również. DigiTimes prognozuje kwotę przekraczającą 2400 dolarów, co po obecnym kursie daje około 9326 złotych, a pamiętajmy jeszcze o podatku VAT wynoszącym 23% i specyfice europejskiego rynku, gdzie ceny netto są przeważnie wyższe niż w USA.

 

[Aktualizacja #1]

Acer oficjalnie potwierdził pogłoski, ujawniając przy okazji kilka szczegółów i pierwsze rendery. Zainstalowana matryca wylegitymuje się rozdzielczością 2560x1440 pikseli, a notebook otrzyma ponadto G-Sync i system śledzenia gałki ocznej - funkcja zostanie wykorzystana w grach dzięki autorskiemu oprogramowaniu, np. w celu usprawnienia celowania. Pod maskę urządzenia trafi procesor Intel Core siódmej generacji, Kaby Lake, a także karty graficzne GeForce GTX 1080 w konfiguracji 2-way SLI. Warto też wspomnieć o systemie dźwięku przestrzennego 4+2 i klawiaturze mechanicznej z przełącznikami Cherry MX oraz podświetleniem RGB. Ze wspomnianymi renderami zapoznać możecie się poniżej:

Piotr Urbaniak
Piotr Urbaniak Redaktor, programista

Student informatyki, niekoronowany król ITHardware.pl ;)

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...