Cooler Master i kompaktowe chłodzenie wodne w kształcie konwencjonalnego radiatora

Cooler Master i kompaktowe chłodzenie wodne w kształcie konwencjonalnego radiatora

Cooler Master już nie raz potrafił zaskoczyć stylistyką swoich chłodzeń. Projekt o wdzięcznej nazwie MasterLiquid Maker 92 jest tego potwierdzeniem. Jednak tym razem cooler zaskakuje nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością.

CM stworzył kolejny ciekawy produkt. Tylko... co z ceną ? Miejmy nadzieję, że nie będzie ona odstraszać potencjalnych nabywców.  

Inżynierowie CM-a postanowili zrealizować zamknięty układ chłodzenia cieczą w formie przypominającej konwencjonalny radiator powietrzny. Wszystkie części składowe, tj. chłodnicę, blok wodny z pompką i wentylatory, połączono w jedną całość. Zaletą takiego rozwiązania ma być szeroka kompatybilność z obudowami - do instalacji MasterLiquid Makera nie potrzebujemy obudowy kompatybilnej z chłodzeniem wodnym. Co ciekawe, schładzacz może pracować zarówno w pozycji horyzontalnej, jak i wertykalnej. Jest to zasługą autorskiego mechanizmu obrotowego, pozwalającego na dostosowanie sprzętu do potrzeb.

MasterLiquid Maker 92 wyposażony jest w dwa wentylatory o wysokim ciśnieniu statycznym i średnicy równej 92 milimetry, które owiewają aluminiową chłodnicę. Maksymalny przepływ powietrza wynosi 49,7 CFM, a deklarowana głośność przy tej wartości to 30 dBA. Producent określa żywotność jednostek na 360 000 godzin. Z kolei pompka legitymuje się maksymalną głośnością rzędu 12 dBA i zasilana jest 12-voltowym napięciem poprzez złącze SATA-Power. Współczynnik MTBF dla tego elementu wynosi 175 000 godzin. Załączona do zestawu zapinka pozwala zainstalować chłodzenie na wszystkich współczesnych podstawkach Intela - 115x i 2011(-3).

Nietypowe AIO otrzyma pięcioletnią gwarancję producenta. Premiera przewidziana jest na wrzesień bieżącego roku, ale z racji ograniczonej liczby egzemplarzy, producent zachęca do składania preorderów. Cena niestety nie jest znana.

Komentarze


Ładuję...