Assassin's Creed: Mirage to nowa odsłona serii. W planach jest także remake pierwszej części

Assassin's Creed: Mirage to nowa odsłona serii. W planach jest także remake pierwszej części

Od premiery Assassin's Creed: Valhalla mijają dwa lata tymczasem Ubisoft pracuje nad nowymi odsłonami serii a jedna z nich podobno nosi nazwę Mirage i zadebiutuje w 2023 roku. To jednak nie wszystko, ponieważ w planach jest także remake.

Ubiosoft ma duże plany wobec serii Assassin's Creed i nie ma czemu się dziwić, ponieważ marka pozwala generować francuskiemu wydawcy krocie. W przygotowaniu pozostaje Assassin's Creed: Nexus związany wirtualną rzeczywistością, ale to nie wszystko. Studio działa nad Assassin's Creed: Mirage, czyli nową odsłoną, który trafi do sprzedaży w 2023 roku. Jak podaje youtuber j0nathan gra powróci do korzeni Assassin's Creed i przeniesie nas do historycznego 860-870 roku, a jego akcja zostanie umiejscowiona w Bagdadzie. Głównym bohaterem będzie Basim. Sama fabuła kręci się wokół Anarchii w Samarze, czasie wewnętrznej niestabilności kalifatu Abbasydów.

Assassin's Creed: Mirage ma garściami czerpać z pierwszej odsłony serii. W przygotowaniu jest też remake jedynki.

Produkcja jest mocno inspirowana pierwszym Assassin's Creed, zaś gracze do odkrycia będą mieli wiele miast oraz innych lokacji. W grze zabraknie zaawansowanego systemu RPG, co oznacza, że nie wybierzemy płci bohatera, nie dokonamy wyborów fabularnych czy nie zwiększymy poziomu doświadczenia. Generalnie fani jedynki powinni poczuć się jak w domu. Dodatkowo Basim do walki wykorzysta sztylet strunowy. Assassin’s Creed: Mirage nie jest nowym projektem, tylko AC: Rift, który powstaje od dłuższego czasu, ale Ubisoft w pewnym momencie zdecydował o zmianie nazwy. Tytuł był pierwotnie przewidziany jako jedno z rozszerzeń do Valhalli, lecz rozrósł się do tego stopnia, że stał się oddzielnym bytem.

Według informacji Bloomberga AC: Mirage zadebiutuje wiosną 2023 roku. To nie koniec niespodzianek, gdyż deweloperzy pracują nad remake pierwszego Assassin's Creed. O projekcie nie wiemy nic, chociaż należy oczekiwać nie tylko zmiany oprawy graficznej, ale też niektórych elementów rozgrywki i zastosowania elementów znanych ze współczesnych części marki. Niektóre informacje j0nathana potwierdził dziennikarz Jason Schreier. Cóż wychodzi na to, że Ubisoft chce z serią Assassin's Creed wrócić do korzeni, czy to dobrze?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Assassin's Creed: Mirage to nowa odsłona serii. W planach jest także remake pierwszej części

 0