Asus ROG STRIX X299-E - high-endowa płyta główna pod procesory Skylake-X

Asus ROG STRIX X299-E - high-endowa płyta główna pod procesory Skylake-X

Wkrótce powinniśmy doczekać się oficjalnej prezentacji nowej platformy HEDT od Intela, ale producenci płyt głównych z chipsetem X299 najwyraźniej nie zamierzają czekać na procesory Skylake-X i Kaby Lake-X i coraz intensywniej promują swoje nadchodzące produkty. Asus przedwcześnie opublikował wideo zapowiadające płytę ROG STRIX X299-E i szybko je usunął, ale uważni internauci zdążyli uchwycić najważniejsze informacje.

Strix X299-E to nadchodząca płyta gówna z gamingowej serii ROG, która bazuje na popularnym formacie ATX. Tajwański producent zdecydował się na ciemną kolorystykę (design podobny do STRIX Z270), a nie mogło oczywiście zabraknąć także podświetlenia LED. Urządzenie otrzymało nowe gniazdo LGA 2066, które jak sama nazwa wskazuje oferuje 2066 pinów i jest podobne do LGA 2011-v3, więc można liczyć na to, iż obecne coolery będą z nim kompatybilne. Znajdziemy tu także 8 slotów DIMM na pamięci DDR4 (po cztery na każdą stronę). Płyta wspierać będzie 4-kanałowe zestawy (maks. 128 GB) o prędkości ponad 4000 MHz (OC+). Jeśli zaś chodzi o dostępne złącza, to otrzymujemy trzy sloty PCI-e 3.0 x16 (wzmocnione metalową konstrukcją), dwa PCI-e 3.0 x4 i pojedyncze PCI-e 3.0 x1 na wypadek, gdybyśmy potrzebowali dodać nośnik NVMe PCI-e lub kartę dźwiękową (zintegrowany układ to SupremeFX S1220A).

ROG STRIX X299-E to high-endowa płyta główna z serii Asus ROG, która powinna przypaść do gustu najbardziej wymagającym graczom. Nie znamy jeszcze jej ceny ani daty premiery, ale oficjalna zapowiedź powinna nastąpić lada moment

Nie powinniśmy także narzekać na opcje w zakresie dysków, ponieważ Strix X299-E zapewnia osiem gniazd SATA III 6 GB/s i dwa M.2. Panel I/O zawiera zaś 7.1-kanałowy audio jack, Intel LAN, Ethernet, Gamerfirst IV, 2×2 Wi-Fi, przełącznik BIOS Flashback, dwa USB 2.0, cztery USB 3.0 i dwa USB 3.1 (typu A + typu C). Warto też zwrócić uwagę na możliwość wyprowadzenia dwóch portów USB 3.0 na przód. ROG STRIX X299-E będzie zapewne jedną z wielu płyt głównych z chipsetem X299, które zostaną zaprezentowane w Tajpej na targach Computex 2017, ale najpierw powinniśmy otrzymać oficjalną prezentację platformy Core-X, na którą składać będą się procesory Intel Skylake-X oraz Kaby Lake-X. Spodziewać można się także licznych nowych produktów Asusa z gamingowej rodziny ROG, w tym zakrzywionego monitora z podświetleniem RGB, który doczekał się krótkiego teasera.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Asus ROG STRIX X299-E - high-endowa płyta główna pod procesory Skylake-X

 0