ASUS ROG Swift PG329Q to monitor dla wymagających graczy (IPS QHD 175 Hz)

ASUS ROG Swift PG329Q to monitor dla wymagających graczy (IPS QHD 175 Hz)

ASUS zapowiedział właśnie swój najnowszy gamingowy monitor ROG Swift PG329Q. Ten promowany jest hasłem „Super Kill” i skierowany do wymagających użytkowników, oczekujących dużego ekranu, oferującego zarówno szybką matrycę, jak i wysoką jakość obrazu. Urządzenie oferuje bowiem 31,5-calowy panel IPS o odświeżaniu do 175 Hz i rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Taka kombinacja sprawdzać ma się zarówno w dynamicznych sieciowych shooterach, gdzie zależy nam przede wszystkim na jak najszybszym czasie reakcji, ale także w tytułach, gdzie grafika odgrywa pierwsze skrzypce, tym bardziej, że reprodukcja kolorów stać ma tu na wysokim poziomie, a monitor wspiera również technologię szerokiego zakresu tonalnego. Trzeba więc przyznać, że ROG Swift PG329Q zapowiada się naprawdę ciekawie, a to jeszcze nie wszystko, co ma zanadrzu.

ROG Swift PG329Q promowany jest hasłem „Super Kill” i skierowany do wymagających użytkowników, oczekujących dużego ekranu, oferującego zarówno szybką matrycę, jak i wysoką jakość obrazu.

Oczywiście nie mogło zabraknąć tu obsługi synchronizacji adaptacyjnej i monitor otrzymał już certyfikację AMD FreeSync i oczekuje na certyfikat NVIDIA G-Sync, co oznacza, że nie musimy obawiać się efektu rozrywania obrazu czy stutteringu niezależnie od tego, kartę graficzną którego producenta posiadamy. PG329Q wspiera także HDR w standardzie DisplayHDR 600, co oznacza, że posiada jakąś wersję lokalnego wygaszania podświetlenia z maksymalną jasnością na poziomie co najmniej 600 cd/m². Poza tym, urządzenie może pochwalić się pokryciem gamutu kolorów DCI-P3 na poziomie aż 98% (jak najbardziej jest to więc szerokogamutowa konstrukcja), a zastosowany panel zapewnia 10-bitową głębię koloru.

ROG Swift PG329Q pochwalić może się także czasem reakcji plamki na poziomie zaledwie 1 ms, co w połączeniu ze 175 Hz odświeżaniem powinno dawać fantastyczne efekty. Tym bardziej, że mówimy tu o czasie reakcji w standardzie GtG (pomiędzy szarościami), a monitor wspiera także technologię stroboskopowego podświetlenia ELMB, która powinna przełożyć się na jeszcze większe obniżenie rozmycia obrazu w ruchu (tę można wykorzystywać razem z Adaptvie Sync, co nie jest standardem). Jeśli zaś chodzi o design, to zdaje się on typowy dla tej rodziny ASUSa, a warto zwrócić uwagę na podświetlane logo w tylnej części urządzenia, które wspiera system RGB Aura Sync. Niestety tajwański producent nie zdradził jeszcze ceny swojego nowego produkt, ale mamy nadzieję, że ta nie będzie zawrotna. Wkrótce też powinniśmy poznać datę premiery (ASUS celuje w czwarty kwartał tego roku).

Pokaż / Dodaj komentarze do: ASUS ROG Swift PG329Q to monitor dla wymagających graczy (IPS QHD 175 Hz)

 0