Chińskie farmy kryptowalut gromadzą karty RTX 3080. Wydajność w Ethereum do 4x większa niż RTX 2080

Chińskie farmy kryptowalut gromadzą karty RTX 3080. Wydajność w Ethereum do 4x większa niż RTX 2080

Na chińskich forach Baidu pojawiły się obrazy przedstawiające kopaczy kryptowalut gromadzących dziesiątki nowych kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 3080. Biorąc pod uwagę, że data premiery sklepowej przypada dopiero za kilka dni, jest dość zaskakujące, że ​ górnikom udało się zdobyć tak wiele jednostek tak wcześnie. Na powyższym zdjęciach można zobaczyć farmę kryptowalut wykorzystującą do 8 kart GeForce RTX 3080, prawdopodobnie wariant iChill od firmy Inno3D. Jak twierdzą sami górnicy, układ NVIDIA RTX 3080 jest prawie 3-4 razy szybszy niż RTX 2080 pod względem możliwości wydobycia Ethereum. Według chińskich forumowiczów, uzyskiwane są wyniki na poziomie 115 Mh/s, podczas gdy RTX 2080 jest w stanie zapewnić wydajność około 30-40 Mh/s.

Na chińskich forach pojawiają się zdjęcia kart RTX 3080 zaprzęgniętych do kopania kryptowalut. Karty te mają oferować świetną wydajność w wydobyciu, co spowoduje, że będą popularne wśród górników. Nie jest to dobra wiadomość dla graczy.

Sytuacja jest mocno niepokojąca, bo wysoka wydajność i zaskakująco niska cena będzie przyciągać górników, którzy będą masowo wykupować nowe karty. Niestety wszystkie doniesienia mówią, że dostępność GPU Ampere ma być mocno ograniczona przez kilka pierwszych miesięcy, co ma związek z niskim uzyskiem w fabrykach Samsunga i koniecznością dopracowania technologii produkcji. NVIDIA nie jest pewna maksymalnej wydajności produkcyjnej Samsunga i biorąc pod uwagę, że dążą do jak największej wydajności produkcji, chcą zmniejszyć liczbę produkowanych wafli, aż uzysk po stronie Samsunga zostanie zmaksymalizowany. 

Zarówno ceny Ethereum, jak i Bitcoin zaczęły się odbijać od dnia w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Obecnie kurs Eth to około 347 USD, podczas gdy Bitcoin to nieco ponad 10000 USD. Patrząc na taki stan rzeczy, można spodziewać się, że na rynku szybko zabraknie kart dla chętnych, co spowoduje windowanie cen. W najmniej optymistycznym wariancie, na szerszą dostępność kart RTX z serii 3000 przyjdzie nam poczekać aż do 2021 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Chińskie farmy kryptowalut gromadzą karty RTX 3080. Wydajność w Ethereum do 4x większa niż RTX 2080

 0