Civilization VI nabyło 1 mln osób w dwa tygodnie - gra przyćmiła nowe Call of Duty

Civilization VI nabyło 1 mln osób w dwa tygodnie - gra przyćmiła nowe Call of Duty

We wrześniu popularnej "Cywilizacji" stuknęło 25 lat. Ćwierć dekady temu gra strategiczna Sida Meiera zdefniowała znaczenie gatunku 4X (eXplore, eXpand, eXploit, and eXterminate). Dwa tygodnie temu ukazała się jej najnowsza część i - jak wyniki sprzedaży pokazują - nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczą wyniki sprzedaży.

Po grę studia Firaxis od momentu premiery sięgnęło ponad milion osób. Informacja pochodzi z oficjalnego profilu gry na Twitterze.

 

THANK YOU to our more than ONE MILLION Civilization VI players. Your support means everything to us. Stay civilized! pic.twitter.com/71Ti9wSy4h

— Civilization VI (@CivGame) November 4, 2016


Co więcej, najnowszej odsłonie legendarnej serii strategii typu 4X udało się wskoczyć do ścisłej czołówki najpopularniejszych gier na Steamie i dojść do trzeciego miejsca, jedynie za takimi tytanami jak Dota 2 i Counter-Strike: Global Offensive, a wyprzedzając między innymi Skyrim Special Editiion, Grand Theft Auto V, ARK: Survival Evolved, czy też…Civilization V.

Podczas gdy największą premierą na konsolach w tym tygodniu - co na pewno potwierdzą oficjalne statystyki sprzedaży - będzie Call of Duty: Infinite Warfare, to rynek PC rządzi się swoimi prawami. Najnowszy CoD plasuje się gdzieś w piątej dziesiątce na Steam w kwestii ilości aktywnych graczy - za takimi tytułami jak Farming Simulator 2017 czy nawet poprzednia odsłona Football Managera.

Jakub Krawczyński
Jakub Krawczyński Redaktor

Z wykształcenia anglista i pedagog - lubuje się w rąbniętej muzyce i alienujących filmach. Podobno zna się na grach i dlatego bezwstydnie przyznaje się do tego w notce o sobie, bo i tak ich nikt nie czyta.

Zgłoś autorowi błąd na stronie

Komentarze


Ładuję...