Colorful iGame GeForce RTX 2080 Ti KUDAN - flagowiec w niebotycznej cenie

Colorful iGame GeForce RTX 2080 Ti KUDAN - flagowiec w niebotycznej cenie

Kiedy NVIDIA ujawniła swoje nowe karty graficzne z rodziny Turing, producent mocno zaskoczył nas wysokimi cenami produktów, a w szczególności flagowego modelu GeForce RTX 2080 Ti, za który Zieloni zażyczyli sobie w przypadku podkręconego wariantu Founders Edition aż 5549 zł. Jest to kwota, której dotychczas nie uświadczyliśmy w przypadku typowych gamingowych modeli z rodziny GeForce i RTX 2080 Ti wszedł w ten sposób w segment zarezerwowany dotychczas jedynie dla kart z serii TITAN. Oczywiście partnerzy NVIDII mają sporą dowolność w opracowywaniu autorskich wersji tego modelu, które potrafią być jeszcze droższe niż propozycja Zielonych, aczkolwiek te przeważnie mieszczą się w kwocie 6500 zł. Chińska firma Colorful postanowiła jednak zaszaleć i opracowała dość unikalny flagowy wariant, który wyceniono na dwukrotność kwoty, jaką trzeba wyłożyć za Founders Edition.

Chińska firma Colorful postanowiła jednak zaszaleć i opracowała dość unikalny flagowy wariant karty GeForce RTX 2080 Ti, który wyceniono na dwukrotność kwoty, jaką trzeba wyłożyć za Founders Edition.

Colorful iGame GeForce RTX 2080 Ti KUDAN - flagowiec w niebotycznej cenie

Colorful nie jest marką popularną na Zachodzie, gdyż koncentruje one swoją działalność głównie na rodzimym rynku, czyli Chinach. Niemniej jednak, w przeszłości wielokrotnie było o niej dość głośno w związku z nietuzinkowymi produktami, takimi jak karta z wyświetlaczem iGame GeForce GTX 1080 Ti Vulcan X OC, a nieobce są temu producentowi także bardzo oryginalne limitowane konstrukcje. I właśnie do tej kategorii zaliczyć trzeba model iGame GeForce RTX 2080 Ti Kudan, który ma być mocno limitowanym produktem, ponieważ Colorful planuje wypuścić jedynie 1000 sztuk tej karty. W związku z tym nie dziwi fakt, że przedsiębiorstwo życzy sobie więcej za sprzęt niż za typowe autorskie GeForce’y RTX 2080 Ti, choć trzeba przyznać, że kwota 19999 CNY, co w przeliczeniu na złotówki daje ok. 11300 zł, robi duże wrażenie.

Colorful iGame GeForce RTX 2080 Ti KUDAN - flagowiec w niebotycznej cenie

Cena niewątpliwie wskazuje na produkt klasy premium i za takie pieniądze można oczekiwać zdecydowanie więcej niż jedynie podkręconych zegarów GPU. Tak jest i w tym przypadku, aczkolwiek producent nie zapomniał i o tym elemencie, dlatego też układ graficzny iGame GeForce RTX 2080 Ti Kudan pracuje z częstotliwością dochodzącą w trybie boost do 1800 MHz, kiedy w Founders Edition jest to 1635 MHz, a bazowych referentach tylko 1545 MHz. Poza tym karta pochwalić może się trzyslotowym coolerem, który jest hybrydowym rozwiązaniem, łączącym w sobie zarówno chłodzenie powietrzem, jak i cieczą. Znajdziemy tu trzy wentylatory, ogromny aluminiowy radiator i kilka rurek cieplnych. Zdaje się także, że chłodzenie cieszą to rozwiązanie all-in-one, a w oczy rzuca się też metalowy backplate z tyłu karty. Ta wymaga podłączenia trzech 8-pinowych złącz zasilających PCIe, a producent nie zapomniał również o wyświetlaczu na boku, który dostarcza nam dane na temat temperatur czy taktowania oraz podświetleniu RGB. Całość utrzymano zaś w bardzo steampunkowym klimacie i trzeba przyznać, że karta prezentuje się świetnie. Pomimo tak wysokiej ceny, zapewne znajdzie ona swoich amatorów i biorąc pod uwagę mocno limitowany charakter iGame GeForce RTX 2080 Ti Kudan, zapewne trudno będzie kupić ten model.

Colorful iGame GeForce RTX 2080 Ti KUDAN - flagowiec w niebotycznej cenie

Pokaż / Dodaj komentarze do: Colorful iGame GeForce RTX 2080 Ti KUDAN - flagowiec w niebotycznej cenie

 0