Crackdown 3 ukaże się przed listopadem 2017; obsłuży 4K na Scorpio

Crackdown 3 ukaże się przed listopadem 2017; obsłuży 4K na Scorpio

Crackdown 3 miał doczekać się w tego lata multiplayerowej bety i od tamtego czasu nie było na temat tej gry żadnych wieści. Developerzy przełamali jednak milczenie i potwierdzili, że gra ukaże się w 2017.

Microsoft urządził niedawno stream na cele charytatywne - ExtraLife. W jego trakcie występowali także twórcy Crackdown 3 z Reagent Games. Z transmisji można było się dowiedzieć o premierze na Xbox One i Windows 10, która odbędzie się jeszcze przed sezonem świątecznym (który w USA przypada już na listopad). Najnowsza gra akcji TPP z naciskiem na destrukcję otoczenia na ogromną skalę wykorzysta w pełni moc Project Scorpio, oferując grafikę w 4K.

Developerzy z Reagent Games powiedzieli także, że pracują nad tym, by można było zagrać w Crackdown 1 i 2  na Xbox One. Odpowiedź nie była w pełni klarowna, więc nie wiadomo czy chodzi o włączenie ich do listy gier kompatybilnych wstecznie, czy też szykuje się remaster a'la Halo Wars Definitive Edition.

Najnowsza część Crackdown wykorzysta zaawansowane obliczenia w chmurze dzięki serwerom Microsoft Azure, które w trybie sieciowym umożliwią na dewastację całego miasta w bardzo zaawansowany sposób. Zniszczone elementy budynków będzie można wykorzystywać jako dodatkowe platformy i tworzyć improwizowane przejścia. Ostatnia prezentacja gry miała miejsce na Gamescom 2015 i interesujące jest to, jak się ta technologia rozwinęła. Zarówno NVIDIA, Amazon, Google, jak i Microsoft zdołały już zaimplementować zaawansowane obliczenia i wsparcie GPU poprzez cloud computing - tak więc obecna infrastruktura wydaje się być bardziej niż adekwatna.

Crackdown 3 ukaże się w ramach Xbox Play Anywhere, czyli inicjatywy oferującej dwie licencje - na Xbox One i Windows 10 PC w jednej cenie, dla osób kupujących cyfrową kopię na Microsoft Store. Wraz z premierą Project Scorpio oczywiście licencja ta będzie obejmować także i tę platformę.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Crackdown 3 ukaże się przed listopadem 2017; obsłuży 4K na Scorpio

 0