EVGA X99 FTW K - efektowna płyta główna pod procesory Haswell-E/Broadwell-E

EVGA X99 FTW K - efektowna płyta główna pod procesory Haswell-E/Broadwell-E

Płyty główne marki EVGA nie są zbyt popularne w Polsce, na co składa się znikoma dostępność i niemal zerowy marketing. Trzeba jednak zauważyć, że amerykański producent posiada w swojej ofercie szereg bogato wyposażonych konstrukcji, które w żadnym stopniu nie ustępują topowym modelom konkurencji. Jednym z przykładów jest zaprezentowana w dniu dzisiejszym X99 FTW K, przeznaczona dla procesorów kompatybilnych z socketem LGA 2011-3, czyli Haswell-E oraz nadchodzących Broadwell-E, i pamięci DDR4 do 3200+ MHz (OC).

Przeznaczenie płyty to pasjonaci gier komputerowych...

EVGA X99 FTW K została zbudowana na 8-warstwowym laminacie, zabarwionym na czarny kolor. Liczba faz zasilających wynosi 8, a ponadto producent wspomina o wykorzystaniu socketu z 1,5-krotną zawartością złota (w odniesieniu do standardu). Przeznaczenie płyty to pasjonaci gier komputerowych, o czym świadczy obecność karty sieciowej NIC E2400, która wspiera priorytetowanie pakietów i ponoć pomaga obniżyć opóźnienia, a także wsparcie dla 4-way SLI. Tym niemniej z X99 FTW K powinni skorzystać także ekstremalni overclockerzy, dla których przygotowano funkcję wyłączenia dowolnych GPU w baterii wielokartowej. 

Sprzęt wyceniono na 299 dolarów amerykańskich, co przekłada się na około 1150 złotych. Trzeba jednak pamiętać o 23-procentowym podatku VAT, a zatem na cenę końcową poniżej 1400 złotych nie ma co liczyć.

Pokaż / Dodaj komentarze do: EVGA X99 FTW K - efektowna płyta główna pod procesory Haswell-E/Broadwell-E

 0