Far Cry 6, AC Valhalla i inne gry Ubisoftu w 4K i 60 kl./s na next-genach

Far Cry 6, AC Valhalla i inne gry Ubisoftu w 4K i 60 kl./s na next-genach

Ubisoft swego czasu zasłynął dość głupią obroną rozgrywki w 30 kl./s na konsolach, twierdząc, że taka płynność rozgrywki zapewnia bardziej „kinowe doznania”. Na szczęście, wygląda na to, że francuska firma zmieniła zdanie przed nadejściem generacji PlayStation i Xboxa i tym razem ich gry pozwolą nam cieszyć się zdecydowanie bardziej „gamingowymi doznaniami”, przełamując barierę 30 fpsów. Producent przedstawił bowiem szczegóły next-genowych wydań swoich nadchodzących gier i okazuje się, że w wielu przypadkach konsole Xbox Series X i PlayStation 5 będą w stanie zapewnić nam zdecydowanie płynniejszą rozgrywkę, gdyż działać będą w rozdzielczości 4K przy 60 kl./s albo nawet 120 kl./s.

Gry Ubisoftu na Xbox Series X i PlayStation 5 będą w stanie zapewnić nam rozgrywkęw rozdzielczości 4K przy 60 kl./s albo nawet 120 kl./s.

Zacznijmy jednak od Watch Dogs Legion, które jednak wciąż działać ma w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s, ale w zamian wspierać będzie na na konsolach ray tracing. Co więcej, ta gra z otwartym światem otrzymać ma także tryb wydajnościowy z 60 kl./s, ale zapewne w niższej rozdzielczości (producent nie ujawnił jeszcze jego szczegółów). Dalej sytuacja wygląda już lepiej, gdyż Assassin’s Creed Valhalla, Far Cry 6 oraz Immortals Fenyx Rising pozwolą nam cieszyć się jednocześnie wysoką rozdzielczością 4K i płynną rozgrywką w 60 kl./s zarówno na Xbox Series X, jak i PlayStation 5. W przypadku konsoli Sony bardzo ważną rolę odgrywać ma także next-genowe audio napędzane przez silnik Tempest 3D Audio. Podobnie sytuacja wygląda w Riders Republic, gdzie także gra śmigać ma w 4K i 60 kl./s

Aktualizacji dla PS5 i Xbox Series X doczekają się również starsze, ale wciąż popularne gry Ubisoftu. I tak, w For Honor możemy liczyć na 4K i 60 kl./s dla obu next-genów, a stosowna aktualizacja zostanie udostępniona w grudniu tego roku. W Rainbow Six Siege będziemy mogli się zaś cieszyć rozdzielczością 4K i aż 120 kl./s (oczywiście, o ile posiadamy odpowiedni telewizor/monitor z HDMI 2.1). Oczywiście trzeba pamiętać, że wszystkie te tytuły są międzygeneracyjnymi produkcjami i na weryfikację przyjdzie czas wraz z prawdziwie next-genowymi grami. To jednak nie koniec dobrych informacji, ponieważ Ubisoft potwierdził także, że Riders Republic, Rainbow Six Siege, Far Cry 6, Assassin’s Creed Valhalla i Watch Dogs: Legion otrzymają bezpłatną aktualizację na next-geny, jeśli zdecydujemy się najpierw na zakup na obecnej generacji.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Far Cry 6, AC Valhalla i inne gry Ubisoftu w 4K i 60 kl./s na next-genach

 0