FIFA Ultimate Team zostanie oddzielnym produktem?

FIFA Ultimate Team zostanie oddzielnym produktem?

Potwierdzają się obawy wielu fanów serii FIFA o chęci dodatkowego zarobku przez producentów na swym szlagierowym tytule. Już wkrótce na rynku mają pojawić się dwa osobne produkty. 

Nie jest tajemnicą, że spekulacje o ewentualnym odłączeniu Ultimate Team od FIFY pojawiają się od bardzo dawna, a idealnym momentem do przeprowadzenia tej zmiany ma być zbliżająca się tegoroczna odsłona popularnej kopanki od Electronic Arts. Pod koniec tygodnia na oficjalnym Twitterowym profilu byłego pracownika kanadyjskiego oddziału studia wywiązała się ciekawa dyskusja o wspomnianej nowince. Choć początkowo starał się on nie zdradzić zbyt wiele, to w toku rozmowy podzielił się paroma interesującymi faktami. Przede wszystkim niejako potwierdził, że deweloperzy w ramach eksperymentu zaoferują tryb FUT jako zupełnie osobny produkt do zakupienia. Oczywiście nie padły konkretne sumy, jakie przyjdzie nam zapłacić za ów tytuł, ale wśród innych przecieków obecnych tym razem na Reddit mówiono o miesięcznym abonamencie wynoszącym około 10 dolarów.

EA w ramach eksperymentu zamierza wypuścić tryb Ultimate Team jako osobny produkt, za który będziemy musieli uiścić comiesięczną opłatę

Właśnie, a co z główną produkcją, jaką jest FIFA? Oczywiście pojawi się ona w sklepach pod koniec września i zaoferuje wszystkie tryby znane z wcześniejszych odsłon np. karierę, czy sezony online. Nie wiemy natomiast jak ten podział, wpłynie na sprzedaż podstawowej wersji gry, która po straceniu najpopularniejszej formy zabawy nie będzie miała nic porządnego w swej ofercie. Warto jednocześnie nadmienić, że jest to rodzaj eksperymentu, który Elektronicy chcą przeprowadzić, by sprawdzić, czy Ultimate Team w formie subskrypcji ma większy sens. Jeżeli misja się nie powiedzie zapewne od FIFY 20 wszystko, wróci do normy. Ostatnią ciekawostką pozostaje data premiery osobnego FUTA, bowiem ma on się ukazać w okolicach sierpnia bieżącego roku, wyłącznie w formie elektronicznej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: FIFA Ultimate Team zostanie oddzielnym produktem?

 0