Flagowce z Androidem będą mieć 5G już w 2019 roku. Apple daleko w tyle

Flagowce z Androidem będą mieć 5G już w 2019 roku. Apple daleko w tyle

Od jakiegoś już czasu wiadomo, że pomimo ogromnych oczekiwań związanych z siecią 5G, Apple nie przyłącza się do wyścigu i nie planuje zbyt szybko implementować nowej technologii. Ich pierwsze iPhone'y nie będą obsługiwały 5G wcześniej niż pod koniec 2020 roku, czyli dopiero za około 2 lata. Mając to na uwadze Christiano Amon, prezes Qualcomm powiedział we wtorek, że wszyscy producenci urządzeń z systemem Android będą posiadać w swojej ofercie przynajmniej jeden flagowy smartfon, który będzie wspiera 5G i to jeszcze przed końcem 2019 roku. Skoro modemy 5G wyprodukowane przez Qualcomm będą znajdować się w niemal wszystkich urządzeniach na Androidzie wspierających nową generację łączności bezprzewodowej, to prezes firmy zdaje się widzieć co mówi.

Qualcomm i producenci smartfonów na Androida wprowadzą 5G rok wcześniej niż Apple. W kontekście nowych technologii, tak długi okres to przepaść.

Podczas konferencji poświęconej technologii Qualcomm Snapdragon na Hawajach, Amon powiedział, że za rok od teraz każdy producent smartfonów z Androidem będzie posiadać flagowca z 5G, które będą sprzedawane przez operatorów komórkowych w USA. Okazuje się, że Apple nie zamierza konkurować w wyścigu o pierwszeństwo w 5G i ich produkty nie będą wspierać tej technologii aż do 2020 roku. Platforma oparta o Androida będzie miała więc znaczą przewagę i mona liczyć na wzmożone zainteresowanie ze strony pierwszych użytkowników i innych osób ciekawych 5G. Podczas swojej przemowy prezes Qualcomm pokazał slajd z nazwami firm, które pracują razem z firmą nad 5G. Wśród największych znalazły się takie nazwy jak: Asus, Fujitsu, Google, HMD, HTC, InSeeGo, LG, Motorola, Netgear, NetComm Wireless, OnePlus, Oppo, Samsung, Sharp, Sierra Wireless, Sony, Telit, Vivo, WingTech, WNC, Mi oraz ZTE.

Wraz z nadejściem 5G, prędkość przesyłu danych przyspieszy 10 do 100 razy w porównaniu z 4G. Czas pobierania pełnej długości filmu na urządzeniu z 5G będzie wynosił kilka sekund. Dzień wcześniej Samsung i Qualcomm pokazali prototyp smartfona działającego w sieci 5G od Verizon. Spekuluje się, że tym prototypem jest Samsung Galaxy S10. "5G wpłynie na cały zestaw doświadczeń użytkownika, od sposobu w jaki oglądamy zawartość, do naszej socjalizacji, grania i robienia zakupów. Nawet sposób w jaki się komunikujemy ulegnie zmianie. Nikt tego nie wie lepiej niż liderzy mobilnego ekosystemu jak Samsung, Verizon, AT&T, and EE" - dodał Amon.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Flagowce z Androidem będą mieć 5G już w 2019 roku. Apple daleko w tyle

 0