GeForce GTX 1660 Ti może doczekać się wersji z 3 GB pamięci VRAM

GeForce GTX 1660 Ti może doczekać się wersji z 3 GB pamięci VRAM

Z informacji, do których udało nam się ostatnio dotrzeć, wynika, że NVIDIA już jutro zaprezentuje kartę graficzną GeForce GTX 1660 Ti, czyli model Turing ze średniej półki, który pozbawiony będzie blichtru serii RTX, czyli wsparcia dla ray tracingu oraz technologii DLSS. Z dotychczasowych przecieków wiemy, że karta ta zadebiutuje z 6 GB pamięci GDDR6, ale wygląda na to, że pójść może ona śladami modelu GeForce GTX 1060 i w późniejszym czasie doczeka się wariantu z okrojoną ilością pamięci VRAM. Tak przynajmniej wynika z ujawnionych wpisów w bazie danych Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, gdzie zarejestrowano GeForce'a GTX 1660 Ti od Asusa, wyposażonego w jedynie 3 GB pamięci. Oczywiście nie jest to jeszcze nic pewnego i producent może jedynie ubezpieczać się na przyszłość tego rodzaju wpisami, ale jak niejednokrotnie pokazywała historia, zapewne coś jest na rzeczy.

W Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej zarejestrowano GeForce'a GTX 1660 Ti od Asusa, wyposażonego w jedynie 3 GB pamięci.

Warto przypomnieć, że GeForce GTX 1060 początkowo także zadebiutował z 6 GB pamięci GDDR5, ale z czasem doczekał się okrojonego, a zarazem tańszego wariantu, wyposażonego w jedynie połowę pamięci VRAM, czyli 3 GB. Zdaje się, że w przypadku GeForce’a GTX 1660 Ti NVIDIA zdecydować może się na podobne podejście, choć warto zaznaczyć, że na starcie otrzymamy jedynie model z 6 GB pamięci GDDR6 (a tak przynajmniej podają nasze źródła, które nie wspominały nic o 3 GB wersji). Zdaje się, że w ramach marki ROG Strix doczekamy się jedynie 6 GB modeli, co jest zrozumiałe, ponieważ jest to flagowa rodzina produktów Asusa, natomiast pozostałe serie, czyli DUAL, Expedition, Phoenix, TUF (nowość w segmencie grafik) i Turbo, powinny otrzymać obie wersje. Ponadto producent przygotować może po trzy rodzaje każdego z produktów: standardowy z referencyjnymi zegarami, Advanced z lekko podkręconymi taktowaniami oraz OC, które doczekają się najwyższych fabrycznych prędkości.

Oczywiście wypuszczenie na rynek karty graficznej GeForce GTX 1660 Ti z 3 GB pamięci VRAM pozwolić ma na dotarcie do szerszego grona odbiorców, którzy poszukują tańszych rozwiązań, kierując się głównie stosunkiem ceny do wydajności. Trzeba jednak mieć świadomość, że taka ilość pamięci graficznej mocno ogranicza nas w zakresie rozdzielczości, a poza tym najnowsze gry AAA coraz częściej rezerwują na własne potrzeby ponad 3 GB, nawet jeśli ograniczamy się do rozgrywki w Full HD. Tym samym produkt ten może być skierowany do osób, którzy bardziej koncentrują się na rywalizacji w grach sieciowych, przeważnie posiadających mniejsze wymagania, niż graczy poszukujących wydajnego sprzętu, który pozwoli im na komfortową zabawę w najbardziej wymagających produktach z ostatnich miesięcy. Jak na razie jednak radzimy podchodzić do informacji o GTX 1660 Ti z 3 GB VRAM z pewną rezerwą, a tymczasem jutro powinniśmy otrzymać oficjalną prezentację wariantu z 6 GB na pokładzie.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: GeForce GTX 1660 Ti może doczekać się wersji z 3 GB pamięci VRAM

 0