Gotham Knights będzie działał tylko w 30 fps na konsolach PS5 i Xbox Series X/S

Gotham Knights będzie działał tylko w 30 fps na konsolach PS5 i Xbox Series X/S

Gotham Knights zadebiutuje 21 października. Gra w wersji na konsole zostanie ograniczona do klasycznych 30 klatek na sekundę i nie będzie miała wyboru trybu wydajności.

Gotham Knights aspiruje do bycia jedną z lepiej wyglądających gier 2022 roku, ale niestety na graczy z PlayStation 5 i Xbox Series X/S czeka pewne ograniczenie. Otóż gra zaoferuje rozgrywkę jedynie w 30 fps cofając nas do przeszłości kiedy taki limit na konsolach był standardem. Dziś coraz więcej deweloperów wprowadza 60 lub nawet 120 klatek na sekundę w ramach trybu wydajności, który pozwala zapewnić płynniejszą rozgrywkę na konsolach nowej generacji. WB Games Montreal pozostało przy 30 fps a powodem jest chęć dostarczenia nieograniczonej rozgrywki w trybie kooperacji Gotham Knights, w którym znajdziemy się po dwóch przeciwnych stronach ogromnej mapy.

Gotham Knights na konsolach PS5 i Xbox Series X/S będzie działał w 30 klatkach na sekundę.

Co ciekawe nie jest to oficjalne stanowisko WB Games Montreal, ponieważ informacja o 30 fps pochodzi od osób, które mają okazję testować Gotham Knights, więc widać, iż studio nie chce się tym specjalnie chwalić w obawie przed krytyką graczy i słusznie. Społeczność nie uznaje kooperacji za powód do pozostania przy takiej liczbie klatek na sekundę i krytykuje decyzję deweloperów. Jedynym głosem, który można uznać za oficjalny jest wypowiedź producenta wykonawczego Fleuera Marty'ego na serwerze Discord argumentującego całość dostępnymi funkcjami tytułu. "Ze względu na funkcje, które mamy w naszej grze, takie jak tryb kooperacji w bardzo otwartym, szczegółowym świecie obniżenie rozdzielczości oraz uzyskanie większej liczby klatek na sekundę nie jest takie proste".

"Dlatego nasza gra nie ma opcji przełączania wydajności/jakości i działa z prędkością 30 klatek na sekundę na konsolach". Gotham Knights jest rozwijane przez WB Games Montreal, z kolei za kierowanie pracami odpowiada dyrektor kreatywny Patrick Redding, który wcześniej reżyserował Splinter Cell: Conviction i Blacklist. Początkowo gra miała być wydana w zeszłym roku, lecz premierę opóźniono ze względu na konieczność dopracowania poziomu Gotham Knights. W maju Warner ujawnił, że nie wypuści wersji na konsole poprzedniej generacji PS4 i Xbox One.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Gotham Knights będzie działał tylko w 30 fps na konsolach PS5 i Xbox Series X/S

 0