HBO Max z ceną i datą premiery. SVOD otrzyma spin-off Gry o Tron

HBO Max z ceną i datą premiery. SVOD otrzyma spin-off Gry o Tron

HBO Max to kolejna usługa streamingowa, która chce rywalizować z Netflixem i właśnie doczekaliśmy się ujawnienia szczegółów jej premiery. Firma AT&T (właściciel WarnerMedia) ogłosiła, że serwis zadebiutuje w maju przeszłego roku w cenie 14,99 USD za miesiąc. Oznacza to, że będzie jednym z najdroższych na tym dynamicznie rozwijającym się rynku, gdyż Apple TV Plus kosztuje 4,99 USD na miesiąc, a Disney+ 6,99 USD. Co warto podkreślić, amerykańscy abonenci HBO Now (niedostępne w Polsce) otrzymają HBO Max za darmo, ale cena tych usług jest taka sama, więc nie powinno to dziwić. Szef AT&T, Randall Stephenson, przekonuje jednak, że ich nowa usługa streamingowa będzie „bardzo różna od tego, co widzieliśmy dotychczas na rynku”. „Nie jest to Netflix, nie jest to Disney. To jest HBO Max” - dodaje.

Firma AT&T (właściciel WarnerMedia) ogłosiła, że serwis HBO Max zadebiutuje w maju przeszłego roku w cenie 14,99 USD za miesiąc.

W 2021 roku pojawi się jednak tańsza wersja serwisu, która zawierać będzie reklamy i ciekawi jesteśmy, jak taka forma przyjmie się na rynku i czy inne firmy także pójdą w tym kierunku, który zdaje się być nieco zaprzeczeniem VOD, gdzie płacimy przecież abonament, by nie musieć borykać się z reklamami. W dalszej perspektywie użytkownicy HBO Max otrzymywać mają także treści nadawane na żywo (w tym również interaktywne programy). Na starcie otrzymać mamy ponad 10 tysięcy godzin materiałów do obejrzenia, nie tylko znanych już z HBO GO, ale również  od Warner Bros., New Line, Studio Ghibli, The CW, CNN, TNT, TCM, Cartoon Network, Adult Swim, truTV czy też Crunchyroll. W odróżnieniu od poprzednich usług HBO, tym razem większy nacisk położony ma być na programy dla dzieci (pojawią się nowe epizody Ulicy Sezamkowej) i popularne seriale, takie jak Przyjaciele czy Teoria Wielkiego Podrywu, które dostępne będą tylko na HBO Max.

Oczywiście nie zabraknie tu również oryginalnych produkcji i tylko w pierwszym roku otrzymać mamy aż 31 HBO Originals, w tym np. Raised by Wolves, czyli serial sciencie-fiction wyprodukowany przez Ridleya Scotta. W trakcie wczorajszej konferencji zapowiedziano także spin-off Gry o Tron, zatytułowany House of the Dragon, który bazuje na powieści Ogień i krew, a akcja serialu rozgrywa się jakieś 300 lat przed wydarzeniami znanymi z pierwszego serialu opartego o sagę George’a R.R. Martina (ten swoją drogą został producentem). Stephenson zdradził inwestorom, że zamierzają uzyskać 50 mln subskrybentów HBO Max w USA do 2024 roku. Co z Polską? Ja na razie wiadomo tylko, że usługa zadebiutuje w Europie przed 2021 i jej zawartość ma być dostosowana do poszczególnych regionów. Nie wiemy jednak, czy plany te obejmują także nasz kraj.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HBO Max z ceną i datą premiery. SVOD otrzyma spin-off Gry o Tron

 0